Eesti võitis Kuressaares karika

VÕIT: Hetk tagasi on Sander Puri (7) saanud Martin Vunki löögile jala vahele ning suunda muutnud pall lendab väravasse.

Leedu, Moldova ja Eesti meeskondade osavõtul peetud linnapeade karikaturniiri jalgpallis võitis Eesti, viigistades Kuressaares laupäeval mängu Leeduga 1 : 1.

Turniiri võiduks vähemalt viiki vajanud Eesti suutis ülesande täita. Miinuskraadides mängitud kohtumises viis Sander Puri oma esimese koondise eest löödud väravaga Eesti juba kuuendal minutil juhtima 1 : 0. Värav sündis olukorrast, kus Puri sai jala vahele Martin Vungi teravale karistuslöögile.

Läinud juhtima, andis Eesti initsiatiivi siiski vastastele. 25. minutil hiilgas tõrjega 800-pealise kodupubliku ees oma viienda koondise mängu pidanud saarlasest väravavaht Mihkel Aksalu, kes suutis tõrjuda mõne meetri kauguselt sooritatud leedukate pealelöögi.

36. minutil pidi saarlane siiski palli väravast välja noppima, kui Vitalijus Kavaliuskas sai trahvikasti läheduses palli endale ja lõi selle pikalt mõtlemata Aksalu jalge vahelt läbi. Saarlane ise möönis, et ei suutnud väravalöögi puhul midagi teha. “Löödi hargi vahelt läbi. Peab kordusest täpsemalt vaatama,” ütles Aksalu Oma Saarele pärast kohtumist.

Teine poolaeg eredaid momente ei toonud. Leedukad olid küll pigem ründavam pool, kuid pealelöögini eestlaste väravasse nad enam ei jõudnudki.

“Nagu teada oli, siis käis mäng rohkem võitluse peale ja ka leedulased ei üritanud nii väga kombineerida,” lausus Eesti koondise peatreener Tarmo Rüütli soccernet.ee-le. “Mänguilu oligi siit palju oodata, tähtis oli inimesi rõõmustada ja karikas ära võita.”

Mihkel Aksalu, kes mängis koondise rivistuses kodupubliku ees esimest korda, tunnistas, et jäi oma mänguga enam-vähem rahule. Olulisemaks pidas Aksalu aga seda, et koondis suutis hooaja positiivselt lõpetada.
Linnapeade karikaturniiri võitiski Eesti, kes lisaks laupäevasele viigimängule suutis alistada Moldova 1 : 0. Leedukad olid Moldovaga samuti 1 : 1 viiki mänginud ning teenisid teise koha.

Hea väljak

Laupäeval peetud mänguga sai kinnitust see, et Kuressaares on võimalik edukalt novembris jalgpalli mängida. FC Kuressaare presidendi Priit Penu sõnul oli talle öeldud, et muru kvaliteet on parem kui koondise esindusstaadionil Tallinnas A Le Coq Arenal. “Novembri lõpu kohta oli seis väga normaalne,” nentis Penu.

Kui laupäeva hommikul oli väljak lumekatte all, siis hommikul kogunesid lumelabidatega FC Kuressaare mängijad ning väljak lükati tunni ajaga lumest puhtaks. Penu hinnangul tuli kohale 30–40 abilist.

800 kohale tulnud inimest oli klubi presidendi arvates igati soliidne arv, Penu ise oli kartnud, et huvilisi tuleb mängule kaasa elama oluliselt vähem.

Koondislane viidi haiglasse

Mängu esimesel poolajal juhtus ka intsident, kus Eesti koondise mängija Alo Bärengrub tuli 4 cm näohaava tõttu Kuressaare haiglasse viia.

Paar minutit enne poolaja lõppu surus leedulane Savenas õhuvõitluses oma jalgpallisaapa eestlase näkku nii õnnetult, et koondise kaitsja tuli välja vahetada ning esmaabi saamiseks haiglasse viia.

Poolaja lõpuks oli Bärengrub siiski seotud lõuaga varumeeste pingil tagasi. “Seisund on stabiilne, aga armid näos,” kommenteeris juhtunut koondise peatreener Tarmo Rüütli soccernet.ee vahendusel.