Ruhnu hakkab kevadel prügi mandrile vedama

Ruhnu vald ostis rajatava jäätmejaama tarvis traktori ja prügipressi, mis loovad võimaluse hakata juba kevadel saare prügi mandrile vedama.

Koos käibemaksuga ligemale 600 000 krooni maksnud traktor-tõstuk ja prügipress tuuakse Kihnu laevaga Ruhnule niipea, kui ilm seda võimaldab, ütles Oma Saarele Ruhnu vallavanem Aare Sünter, kelle sõnul on tehnika ülevedu ilmaolude tõttu viibinud juba kaks nädalat.

Kui traktor hakkab prügilas tööle kohe, siis prügipress jääb ilmselt mõneks kuuks seisma, sest hetkel pole prügimäel vajalikku voolu.
Esimene koorem 300-kiloseid pakke pressitud prügiga viiakse Ruhnust ära ilmselt juba kevadel, kui laev Aegna alustab hooaega.

“Ma arvan, et selleks ajaks on juba mingid kogused kokku pressitud ja saame ära saatma hakata,” ütles Sünter, kelle sõnul veetakse Ruhnu prügi Pärnumaa kaudu Paikuse prügilasse.

Keskkonnainvesteeringute keskus eraldas Ruhnu vallale 2007. aasta sügisel jäätmejaama rajamiseks ligemale 1,9 miljonit krooni.
Lisaks traktorile ja pressile on vaja juurde osta konteinereid Ruhnu keskusse ja prügilasse ning ehitada jäätmejaama konteinerite ja kokkupressitud jäätmepallide jaoks paar varjualust.

Aare Sünteri sõnul on eesmärgiks vedada edaspidi saarelt ära kõik jäätmed ning korrastada vana jäätmete ladestuskoht.
Ruhnu saarel tekib aasta jooksul jäätmeid hinnanguliselt umbes viis tonni.

Print Friendly, PDF & Email