Saaremaa loobub hiljuti heaks kiidetud tunnuslausest (3)

MTÜ Saarte Turismiarenduskeskus kavatseb loobuda hiljuti heaks kiidetud tunnuslausest “Saaremaa – hästi hoitud saladus”, kuna lause on mujal maailmas juba kasutusel.

“Kuna on selgunud, et seda kasutavad ka mõned Vaikse ookeani saared, siis ta ei ole päris värske,” ütles Saaremaa turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju.

MTÜ Saarte Turismiarenduskeskus poolt hiljuti Saaremaa tunnuslauseks valitud “Saaremaa – The Best Kept Secret / Saaremaa – hästi hoitud saladus” sündis oktoobris toimunud AEHT aastakonverentsi turismikorralduse võistluse ühe ülesande lahendusena, kusjuures lause välja pakkunud võistkond pälvis võistlusel kuldmedali. Võidukasse võistkonda kuulusid Sirli Sikov Eesti hotelli- ja turismimajanduse erakoolist, Rannveig Snorradóttir Islandilt ja Merije Relinda Van der Zalm Hollandist.

Paju hinnangul võib pidada siiski positiivseks, et tunnuslause lugu tekitas Saaremaal laiapõhjalise diskussiooni ja leidis kajastamist ka üleriigilises meedias. “See pani inimeste mõtted tööle ja tõi selle diskussiooni uuesti päevakorda,” rääkis Karmen Paju. “Oleme Saare maakonnas sel teemal rääkinud väga pikka aega, aga paraku ei ole leitud ühtegi sellist lauset, mis oleks rakendust leidnud,” lisas ta.

Saaremaa tunnuslause otsingud jätkuvad koostamisel oleva Saaremaa turismiturunduse projekti raames, kuid samas pole ka välistatud, et jõutakse seisukohale võtta siiski kasutusele praegune tunnuslause.

Print Friendly, PDF & Email