Kärla terviseraja ehitus toppab lisaraha taga (12)

Kärla terviseraja ehitus toppab lisaraha taga

TÖÖ KÄIB: Eile lükkas Kärla terviserada siledamaks teerull.

Kevadel alustatud Kärla terviserajast on valmis profiil, kuid ehituse lõppu ei oska raja ehitamise eestvedaja Raivo Uus näha. Samas ollakse nii kaugel, et kui lumi maha tuleks, võiks seal juba suusatada.

Kärla spordihalli juhataja Raivo Uus, kelle südameasjaks aleviku lähedal asuv rada on, ütles, et kui ehitamisega oleks alustatud 2–3 aastat tagasi, oleks rada juba valmis. “Nüüd on rahalisi toetusi raske leida,” lisas ta. Kui kõik oleks plaani järgi läinud, saanuks rada valmis järgmiseks aastaks.

Praeguseks on Kärla aleviku lähistel kulgev rada läbi lükatud ning tasandatud ning nüüd ootab see kinnitampimist ja saepurukatet.
Projekt nägi ette ka rajavalgustust ja rajaäärseid pinke, kuid nende hankimine sõltub juba sellest, kuidas edaspidi projektidest raha saab. Esialgne summa raja ehitamiseks oli 50 000 krooni, kuid sellest enam ei piisa.

Sellegipoolest tööd praegu käivad, eile tasandati raja ääri. Uus on rahul, et asjad niigi kaugel on. Kevadel alustati metsa mahavõtmisega, suvel juuriti kände ning nüüd saab rajal juba liikuda. “Kui lumi maha tuleks, saaks juba suusatada,” märkis Uus.

Just suusatamisele mõeldes tehti terviserada viie meetri laiuseks ja tõusud sujuvamaks. 1,6 kilomeetri pikkusel rajal tehislikke tõuse ega langusi ei ole, kõik on looduslik. Raja juurde soovitakse teha ka spordiplatsi, mille valmimisel võiksid seal end liigutamas käia kõik huvilised.

Print Friendly, PDF & Email