15 aastat iludusvõistlust Saaremaal (5)

15 aastat iludusvõistlust Saaremaal

 

Saaremaa kõige kaunimat neidu ehk Saarepiigat on siinmail valitud alates aastast 1989, mil Saarepiiga tiitli võitis Kaie Pitk. See ilus traditsioon on jätkunud väikeste vahedega juba 15 aastat. Kes üheksast sarmikast neidisest tänavu Saarepiiga tiitli pälvib, selgub juba eeloleval reedel, s.o 21. novembril Diva klubis. Ürituse peakorraldajad on Saarepiiga Koolitus (Liis Ojasaar – organisatoorne töö, Inge Jalakas – õhtu lavastaja) ja klubi Diva eesotsas juhataja Andres Altrofiga. Ürituse peasponsor on Diva ja üks suuremaid toetajaid kosmeetikasalong Ann.

Saarepiiga 2008 üks peakorraldajaist Liis Ojasaar, miks te seda üritust teete? Kauneid tüdrukuid on ju palju – on see nii tähtis, kes see kaunimaist kauneim on?

Esiteks, tegemist on siiski ühe väga pikaajalise traditsiooniga üritusega meie maakonnas. Kui palju neid ettevõtmisi on, mille kohta võib julgelt väita, et asi on toiminud tulemuslikult 15 aastat? Peale selle valitakse minu teada oma kodukandikaunitare vist veel ainult Pärnumaal.

Teiseks üritame me elavdada linna sügisest kultuurielu ja argipäeva.
Kui sombusesse oktoobrisse jääb mehiste meestega Saaremaa ralliüritus, siis veelgi sombusemasse novembrikuusse kulub hädasti ära üks iluvõistlus. Olgu siinkohal mainitud, et aastal 2004 viis maakonna ajaleht lugejate seas läbi küsitluse aasta tegijate kohta ning toona märgiti tegijatena ära ka Inge Jalakas ja Liis Ojasaar põhjendusega: “… korraldavad silmailu pakkuvaid üritusi, mida on Kuressaare elanikele väga vaja.”

Mida annab Saarepiiga valimine konkursil osalejatele?

Siinkohal tsiteerin Eesti missivalimiste isa Valeri Kirssi: “… kohalikud noored neiud on saanud suure elukogemuse võrra rikkamaks, nad on saanud oma eluülikooli esimese tõsise eksami läbi missivõistluse – olgu see positiivne või negatiivne, see polegi nii tähtis… Kui neiul vähegi lampi peas on, võib see teda aidata tulevases elus väga palju.

Ja on tuhat protsenti kindel, et need tüdrukud tulevad alati siia saarele tagasi, neid seovad kodusaarega tugevad juured. See kõik tuleb meie noorsoole, meie ühiskonnale ainult kasuks.”

Võib väita, et Saarepiiga valimine on jätkuks 90-ndatel aastatel väga populaarsele esteetikakoolile, kus eelkõige õpiti daamiks kasvamist.
Saarepiiga valimiste eelsetel nädalatel on ju tütarlastele ette nähtud loengud tervislikust toitumisest, antakse meigi- ja juuksehooldusõpetust, tehakse füüsilist trenni jms.

Mida kujutavad endast Saarepiiga heategevusüritused?

Saarepiiga esindusüritused on olnud kevadised heategevuskontserdid, kus on ühisel laval koos kodumaiste staaridega üles astunud ka Saaremaa noored lauljad ja tantsijad ning mille raames on korjatud kena rahasumma mitme heategevusprojekti toetuseks.

Ürituse peakorraldajad Saarepiiga Koolitus ja klubi Diva loodavad, et Saarepiiga 2008 tiitlivõitja jätkab juba käima lükatud heategevussuunda.
Korraldajate eesmärk ei ole valida ilusat tüdrukut ainult üheks õhtuks, võitja(te) näol võiks tegu olla siiski ka isiksus(t)ega, kel suur tahe midagi head korda saata.

Kevadise heategevuskontserdiga soovitakse raha koguda Kuressaare kodutute koerte ja kasside turvakodule.

Print Friendly, PDF & Email