Kuressaare Sõnumitelt oodatakse vastuseid (6)

Homme toimuval Kuressaare linnavolikogu kultuurikomisjoni istungil oodatakse selgitusi linnavalitsuse rahastatava nädalalehe Kuressaare Sõnumid kohta, mille pihta on nii komisjoni kui ka volikogu liikmed kriitikanooli pildunud ning arvamust avaldanud, et linna ja OÜ Saaremaa Raadio leping tuleks ennetähtaegselt lõpetada.

Kultuurikomisjoni septembrikuu istungil ütles oma arvamuse välja linnavalitsuse kultuurinõunik Heli Jalakas, kelle sõnul teeb teda linnavalitsuse poolt rahastatud ning ajalehe Meie Maa lisana ilmuva Kuressaare Sõnumite sisu murelikuks.

“Minul on mure Kuressaare Sõnumite pärast,” märkis Jalakas toona. “Praegusel kujul see leht ennast ei õigusta.”
Jalaka kriitikaga ühines ka komisjoni esimees Jaan Lember: “Arvan, et see linnale 330 000 krooni maksma minev leht ennast sellisel kujul tõesti ei õigusta.” Tema arvates ei kajastanud Kuressaare Sõnumid näiteks piisavalt operatiivselt linnavalitsuse istungeid.

Septembris Kuressaare Sõnumeid teravalt kritiseerinud Heli Jalaka sõnul tuleb siiski nüüd, pea kaks kuud hiljem, nentida, et lehe viimased numbrid on olnud sisukamad.

Jaan Lember ütles eile Oma Saarele, et komisjoni järgmisele istungile on oodatud lehest rääkima ja küsimustele vastama Kuressaare Sõnumite toimetaja Toomas Harjus.

Toimetaja vahetus

Kuressaare Sõnumid elas aga sel nädalal üle järjekordse toimetaja vahetuse. Pärast lehe toimetaja Alver Kivi lahkumist sellelt ametipostilt suve alguses määrati tema asemele Toomas Harjus. Alates septembrist täitis toimetaja kohuseid Kalev Kask, kes sel nädalal alustas tööd Eesti Päevalehes. Kase asemele tuleb jällegi Harjus.

Lehe väljaandja OÜ Saaremaa Raadio tegevjuhi Priit Rauniste sõnul on lehel olnud vaid kaks toimetajat: Kivi ja Kask. Harjus on neid vaid asendanud. “Igas ettevõttes tuleb ette olukordi, kus on vaja töötajat asendada tema puhkuse või haiguse korral.”

Samas öeldi septembris, Kalev Kase töölevõtmise ajal, et Kask on vaid ajutine asendaja seniks, kui uut toimetajat otsitakse. Lehe tellija, Kuressaare linnavalitsuse seisukoht on alati olnud see, et ka linnavolinikud, linnavalitsuse ametnikud ja linnakodanikud peaksid lehe tegemises aktiivsemalt kaasa lööma.


Kuressaare Sõnumid

2004–2006 andis Kuressaare Sõnumeid välja samanimeline sihtasutus. 2006. aastal sihtasutuse tegevus lõpetati ja sõlmiti lehe väljaandmiseks leping OÜ-ga Saaremaa Raadio, kes nõustus ajalehte välja andma 5000 krooni eest numbri kohta, millele lisandub käibemaks.

2008. aastast tõuseb tasu ühe lehenumbri eest aastas 7,5%. Lepingu kohaselt on nädalalehe üks kaas Kuressaare Sõnumid ning teine kaas kas Meie Maa Extra või mingi muu väljaanne. OÜ Saaremaa Raadio peab tagama Kuressaare Sõnumite jõudmise igasse Kuressaare postkasti. Lehe maht peab olema 3–5 lehekülge ning reklaami osakaal ei tohi ületada rohkem kui 25% lehe mahust, sealhulgas rohkem kui 33% esilehel.

Print Friendly, PDF & Email