Salme vald kehtestas rekordilise toasoojahinna

Salme vallavalitsus kiitis heaks soojusenergia piirhinna tõusu praeguselt 800 kroonilt 1520 kroonile megavatt-tunni eest koos käibemaksuga. Tegemist on kõrgeima küttehinnaga Eestis.

Salme vallavanema Kalmer Poopuu sõnul on sedavõrd suure hinnatõusu peamiseks põhjuseks kallinev kivisüsi, mille tonni hind on tõusnud 1480 kroonilt 2240 kroonile. Teiseks põhjuseks on suured soojakaod kaugküttetrassil ning tarbijate vähesus – lisaks valla allasutustele on Salme asulas kaugküttel vaid kaks korterelamut.

Kalmer Poopuu rõhutas, et tegemist on ikkagi piirhinnaga ja tegelik hind hakkab sõltuma kivisöe maksumusest.
Salme valla kehtestatud soojusenergia piirhind ületab praegu kõiki Eestis kehtivaid soojusenergia piirhindasid, mis on konkurentsiametiga kooskõlastatud.

Eesti jõujaamade ja kaugkütte ühingu kodulehe andmetel kehtib seni kõrgeim toasooja piirhind 1490 krooni praegu AS-i Eraküte Maardu võrgupiirkonnas. Samas ei kajasta nimetatud kodulehekülg väikekatlamajades toodetud toasooja müügihindu.

Teisel kohal piirhinna arvestuses on Leisi valla Pärsama kaugküttevõrk, kus toodetud soojusenergia maksab elanikele koos käibemaksuga 1159 kr/MWh, järgneb Kärla ja Sõmera katlamaja (1129 kr/MWh). Seevastu odavaim küte maakonnas on samuti Leisi vallas, kus Leisi asula katlamaja müüb soojusenergiat hinnaga 729 kr/MWh.

Kuressaare linnas maksab soojusenergia alates 1. detsembrist 799 kr/MWh ja alates 1. jaanuarist praegustel andmetel 830 kr MWh.

Print Friendly, PDF & Email