Kuressaare haigla vuntsis nelja miljoni eest kirurgiakliinikut (8)

Kuressaare haigla vuntsis nelja miljoni eest kirurgiakliinikut

POKS VÕI “KUMMAST KÄEST?”: Ei, üldse mitte, vaid sünnitus-günekoloogia vanemaarst Thea Rahumeel kingib ülemarst Toomas Tartesele inglikujutisega kaelakee: “Sul on kuskil kindlasti üks suur valge kaitseingel. Aga ma kingin sulle ühe väikese ja sinise.”

“See on meie jaoks suur sündmus ning ka meie patsientide jaoks,” ütles renoveeritud kirurgiakliiniku avamisel Kuressaare haigla juhatuse esimees Viktor Sarapuu, lisades, et uued tingimused parandavad ka ravikvaliteeti.

“Kliiniku ülemarst Toomas Tartes on teinud suure töö ära, aga tal ootab veel üks töö ees – operatsiooniplokk,” viitas Sarapuu ka järgmise aasta plaanile.
Lisaks sellele, et tänu ja kiidusõnu said kõik, kinkis haiglajuht uuele kliinikule ka televiisori.

Seejärel võtsid kliiniku töötajad vastu õnnesoove. Õnnitlejate hulgas oli nii linna- kui maavalitsuse esindajaid ning teiste osakondade töötajad.
Voodikohtade arv jäi kirurgiakliinikus samaks. Infektsiooniga haiged eraldatakse oma poolele ning selles osas on nüüd ka peegelsilmaga kraanid, et võimalikult vähe oleks kohti, kust on võimalik nakkust saada.

“Patsientide tingimused on paremad,” kinnitas Sarapuu, selgitades, et ruumi ja õhku on tunduvalt rohkem ning inimesed ei ole enam n-ö kuhjatud palatitesse.

Kogu osakond on Sarapuu sõnul renoveeritud nii, et kõik kisti maha, järele jäi vaid tühi kest, mida hakati täitma uute asjadega. “Põrand, laed, seinad, elekter, aknad, uksed, kraanikausid, vetsupotid,” loetleb Sarapuu kõike, mida uuendati. Uued voodid on veel tulemata.

Kogu remont läks maksma 3 884 768 krooni, millele lisandus veel pool miljonit uue sisustuse ja varustuse eest.
“See summa on tulnud meie oma rahast,” selgitas Sarapuu, lisades, et haigla on kokku hoidnud, vähendanud kulutusi, ja kõike seda eesmärgiga parandada patsientide ja töötajate tingimusi.

“Järgmisena läheb renoveerimisele operatsiooniplokk ja see on tõsine samm, opiplokki hakatakse uuendama järgmisel aastal,” kinnitas haigla juht.
Remonditöid tegi Primus Saare OÜ.

Loe ka juhtkirja


Toomas Tartes tänas õnnitlejaid luuletades:

Sõnavõtuks luulevorm
See me riigis uus on norm
/—/
Mõni aega mõni raha luges
Mõni ajahädas nahast välja puges
Kolmas koristas ja kraamis
Neljas tagantjärgi targalt traavis
/—/
Siia kapp ja siia nagi
Küll ta on meil ikka tragi
Eelarve siiski oli kasin
Meil ostamata jäi siibripesumasin
Hea põetaja sa ikka ole usin
/–/
Kiitust jaguks meil veel kaua
Kuid keegi katnud siia pidulaua.

Print Friendly, PDF & Email