Sporrongi töötajad jõuluajal tööl osaliselt

Tööinspektsioon nõustus OÜ Sporrong Eesti taotluse kasutada 36 töötaja suhtes vajadusel osalist tööaega. “Me räägime selle aasta viimasest ja tuleva aasta esimesest nädalast,” täpsustas OÜ Sporrong Eesti tegevjuht Hendrik Karlson Oma Saarele.

Tegevjuhi sõnul võib juhtuda, et osalist tööaega kasutada ei ole vaja – seda juhul, kui näiteks detsembri algul peaks ettevõte saama suurema tellimuse.
Tegemist on Karlsoni kinnitusel pigem n-ö jutumärkides jõulupuhkusega, sest kui vaadata kalendrit, on seal punaseks värvitud väga palju päevi ning riigipühale eelnev päev on nii ehk naa poolik tööpäev.

“Pühad lõpevad 1. jaanuariga, kuid 2. jaanuar on reede,” rääkis
Karlson, kelle sõnul annavad paljud ettevõtted aasta lõpus – uue alguses oma töötajad tööst priiks ning ka nende emaettevõttes on jõulupuhkus 19. detsembrist 7. jaanuarini.

“Eks neid mooduseid on mitu, mõned teevad ka oma töö ette,” sõnas tegevjuht, lisades, et pühade ajal oleks väga raske ka toodangut laiali saata.

Karlsoni sõnul tööd OÜ-l Sporrong Eesti jätkub. “Kui meil tavaliselt on kuu käive 800 000–900 000 krooni, siis eelmine kuu käis sinna rekordkuude hulka – käive oli üle miljoni krooni,” rääkis ta. OÜ Sporrong toodangust pool läheb Rootsi ja Taani, 20 protsenti Soome ja Norrasse ning 10 protsenti Eestisse, Lätti, Leetu, Venemaale ja Ukrainasse.

Möödunud kahe kuuga laekus Saare maakonnast tööinspektsiooni kuus kollektiivse koondamise või nn sundpuhkuse taotlust.
Oktoobri lõpus ütles Lääne tööinspektsiooni tööinspektor-juristi Leonid Siniavski Oma Saarele, et töölepingute kollektiivseid lõpetamisi on ta menetlenud kolme ettevõtte osas, kokku 28 töötajaga.

Print Friendly, PDF & Email