Reekülas oli helkurikoolitus “Must nukk”

Reekülas oli helkurikoolitus “Must nukk”

POLITSEIAUTO ON POPP: Enne koolituse algust kasutasid lapsed võimalust uurida lähemalt politseiautot ning kuulivesti.

Laupäeva õhtul kogunesid Pihtla vallas asuvasse Reeküla kirikusse mitu täiskasvanut ja peaaegu kõik ümbruskonna lapsed, et osaleda helkurikoolituses “Must nukk”. Koolituse organiseeris noorsootöötaja Marjana Luist, keda abistasid katsete korraldamisel konstaabel Kersti Kald ja mõned kohalikud elanikud.

Helkurikoolituse eesmärgiks on laste teadlikkuse suurendamine, et nad oskaksid vältida liikluses ohtlikke olukordi. Koolitus ise toimus praktilise õppusena õues, valgustamata teelõigul.

Esmalt said lapsed tutvuda politseiautoga. Seejärel algasid katsed, mis aitasid mõista helkuri kandmise vajalikkust. Kõik said oma silmaga veenduda, kui märkamatu on tume kogu teel, ning nägid ka seda, kui kaugelt on juba võimalik märgata helkuriga liiklejat.

Kõige lõpuks toimus musta nuku katse, mis jättis lastele kõige elavama mulje. Osalejad võtsid ennast autosõidu järjekorda ning seejärel sõideti mööda teed, kuni üsna ootamatult ilmus autotulede valgusse must nukk.

Ka täiskasvanud tunnistasid, et musta nukku on pimedal teel raske märgata ning kui sellele isegi väikese hooga otsa sõita, lendab nukk väga kaugele.
Õhtu lõpetuseks ootas kõiki osalejaid kirikus teelaud ning lapsed esinesid lauludega. Kõik katsed arutati veel kord läbi ning lapsed said vahetada muljeid. Kõik mõistsid, kui tähtis on olla pimedal ajal helkuriga varustatud.

Print Friendly, PDF & Email