Elektrikatkestused häirisid linlaste elurütmi

Eile pärastlõunal paari tunni jooksul Kuressaaret tabanud lühiajalised elektrikatkestused häirisid mitme asutuse tööd ega lasknud näiteks mõnel pool pangakaardi abil maksta.

Ilmselt pidasid paljud järjestikuste elektrikatkestuste küüsi langenud kontoritöötajad põhjuseks halba ilma või tugevat tuult, mis kuskil liine kokku peksis või alajaamas lühiseid tekitas.

Tegelikul see nii polnud, vaid ühes Kuressaare maa-aluses elektrikaablis tekkis kella 12.32 paiku rike, ütles Eesti Energia jaeäri kommunikatsioonijuht Kristjan Hamburg.
Hamburgi sõnul jäi rikke tõttu vooluta ligi 1000 klienti, kelle elektrivarustust järkjärgult taastama hakati.

“Rikke piirkond on põhjapoolne osa Kuressaarest. 10 minutiks jäi selle rikke tõttu vooluta ka veidi laiem territoorium, ca 4000 klienti,” sõnas Hamburg Oma Saarele.

Kõige rohkem kirusid eilseid viite või kuute järjestikust elektrikadumist ilmselt arvutiga tööd teinud kontoritöötajad, kelle arvutil puudus UPS. Samuti need, kes lõunale minnes pangakaardiga maksta ei saanud ja pidid sularaha järele jooksma.

Samas tekitas elektririke Oma Saare andmeil probleeme ka näiteks linnavalitsuse meiliserveris, milles liiklus häiritud oli.
Kristjan Hamburgi sõnul esmaspäevaõhtune ja -öine tugev tuul Lääne-Eesti saartel väga palju kurja ei teinud.

Rohkem mõjutas ilm Harjumaa, Virumaa ja Kesk-Eesti elektrivõrku. Hiiu- ja Saaremaal oli üksikuid madalpinge rikkeid.

Print Friendly, PDF & Email