Vastukaja: AS Hoolekandeteenused ei valeta oma töötajatele (8)

“AS Hoolekandeteenused püüab töötajatele valetades töölepingutele allkirju saada”
Oma Saar, 10. november 2008

Kuna olin eelmisel nädalal neljapäeval ja reedel riigiametnike foorumil erihooldekodu seminari läbi viimas, ei olnud mul võimalik hooldekodude lepinguid puudutavat artiklit varem kommenteerida.

Kinnitan, et palkade maksmise ja palgatõusu osas on kõik nii nagu suvest saadik, me ei ole vahepeal midagi muutnud. Meie ettevõttes kehtivad palgad on seotud töö analüüsi ja tegevusjuhendajate kvalifitseerimisega.

Alates 1. augustist kehtib meil neli erinevate kvalifikatsiooninõudmistega tegevusjuhendaja ametinimetust ja neile ametikohtadele kehtivad kollektiivleppega ka erinevad palgamäärad.

Uue palga (kuni 7000 kr) ja senise palga vahe makstakse tagasiulatuvalt 01.01–01.08 ühekordse lisatasuna. Nii et kõik õigustatud isikud saavad raha alates jaanuari algusest.

Meie eesmärk on olnud see, et kui töötajad kirjutavad nüüd töölepingule alla, hakkaksid soodustused neile kehtima siiski 1. augustist, mitte aga 1. novembrist.

Tegime koos meie ja töötajate juristidega lepingu lisa, mis ütleb, et leping kirjutati alla hiljem, aga me jõustame seda tagasiulatuvalt, et töötajad saaksid kõik oma soodustused kätte.

27. oktoobril käis meie aktsiaseltsi esindus Sõmeral kohapeal töötajatega kohtumas. Töölepingud, mis siis töötajatele viidi, olid läbi vaadatud ka töötajaid esindava juristi poolt, kes soovis sinna veel teha paar täpsustust.

Kuna see läks läbirääkimiste raamist välja, siis ütlesime, et saadame need lepingud ikka sinna hooldekodusse, et töötajad, kes tahavad, saavad neile alla kirjutada, kes aga ei taha, võib edasi oodata. 10–15 inimest kirjutaski lepingutele alla.

Tollel kohtumisel ütlesid ka töötajad, et nende soov ei ole kakelda ja tülitseda, vaid neid on asjadest vähe informeeritud, kuid nüüd said nad oma küsimustele vastused ja asjad on selged.

Maarja Mändmaa
AS-i Hoolekandeteenused juhatuse esimees

Print Friendly, PDF & Email