Tullio Liblik soovitab vastuseid küsida protsessi arhitektidelt (5)

Saaremaa Golfi nõukogu ebasoosingusse langenud liige Tullio Liblik ütles Oma Saarele, et temale jääb golfifirmas toimuv arusaamatuks. Oma võimaliku laupäevase tagasikutsumise kohta ei osanud Liblik midagi öelda ja soovitas seda küsida nende käest, kes selle algatasid.

Kuidas kommenteerite Saaremaa Golf nõukogus toimuvat, Aivar Aru kohale ennistamist?
Ega ma ei oska kommenteerida. Sellega on sedasi, et minule see asi oli suhteliselt arusaamatu, nagu olen ka varem öelnud. See mis toimub, seda peab ikkagi protsessi arhitektide käest küsima.

Mina selle olukorra stsenarist ei olnud, selle tõttu pole midagi öelda. Igal juhul tundub, et maailmas on minust oluliselt targemaid inimesi ja seda tuleb küsida nende käest.

Väidetavalt oli Aru lahtilaskmine seotud sellega, et ta on teie hea tuttav. Kuidas kommenteerite?
Seda ei saa küll kummutada, et ta mu hea tuttav, et mitte öelda sõber on. Aga need on kaks eraldi asja, mis oleks korrektne hoida lahus. Mul on sõpru üle Eesti ja teistest maailma riikidest. See ei tähenda seda, et inimeste vahelise läbisaamise tõttu peaks oma tegevusega ohtu seadma terve ettevõtte tegevuse. See ongi koht, mis on minu jaoks arusaamatu.

Kas seati ohtu ettevõtte tegevus?
Igal juhul seati ohtu. Küsimus pole kellegi paika panemises. Küsimus on kuvandi loomises, usaldusväärsuse ehitamises või hävitamises liigutustega, millele ei ole seletust.
Need asjad vähendavad usalduslikku õhkkonda ja see pole ettevõtte ja omanike huvides.

Ehk siis linna.
Eks me teame, kes on sinna raha pannud. Väikeaktsionärid, kes on suhtes aktsiasse rohkem raha pannud kui linn ja maksumaksja. Ei saa ka seda eitada, et linn ja maksumaksjad on raha pannud.

Lisaks on inimesed, kes on ostnud sinna kortereid usaldusest ettevõtte vastu. See seltskond on lai ja arvukas, kes on seda ettevõtmist usaldanud.
Loodan, et inimestel, kes seda arutluse all olevat situatsiooni on kavandanud, et nendel on mingid seletused selle kohta, mis toimus.

Print Friendly, PDF & Email