Saaremaal filmitakse sel nädalal kolm “Kelgukoerte” müstilist osa

Saaremaal filmitakse sel nädalal kolm “Kelgukoerte” müstilist osa

OTSIB KADUNUID: Meelis Juhandi ja seriaali “Kelgukoerad” uurijad tegelevad juhtumiga, kus kümne aasta jooksul igal novembri viimasel laupäeval kaob Saaremaalt kummalisel moel üks inimene.

Eelmise nädala lõpus käisid teleseriaali “Kelgukoerad” tegijad Saaremaal vaatamas võttekohti, kus filmida seriaali kolm osa, milles astuvad tegelastena üles ka mitmed tuntud saarlased.

“Kelgukoerte” produtsent Toomas Kirss rääkis, et kuna tema ja seriaali režissöör Raivo Maripuu on saarlased, tekkis neil mõte seriaali ka siin filmida.

“Pakkusime välja, et Saaremaal võiks teha kolm viimast osa ja selle peale kirjanik mõtles välja vastava loo,” sõnas Kirss Oma Saarele.
Ühtlasi arvati, et on mõttekas kasutada ära Saaremaa näitlejate potentsiaali. Toomas Kirsi sõnul on siin häid näitlejaid, keda muidu harva näeb.

Sisust veel ei tea

Kõiki rolle saarlased enda kanda ei saa, kuid näiteks on arvestatud Kaie Rõõm-Laaneti, Tõnis Kipperi, Mait Merivaldiga.
Kuressaare politseijaoskonna komissar Meelis Juhandi peaks seriaalis mängima aga politseinikku, kes töötab koos uurijate Posti ja Kõsta ning Kelguga.

Juhandi ütles, et temalt küsiti nõusolekut seriaalis osaleda ning selle ta ka andis. Eile päeval ta veel täpsemalt ei teadnud, millal filmimiseks läheb ja mida temalt oodatakse.

Küll on aga Juhandile politseinikuna filmis osalemiseks andnud nõusoleku tema ülemused ja prefektuur, nii et takistusi ei ole.
“Minule sellised väljakutsed meeldivad,” lausus Juhandi. “Saan teise nurga alt selle ameti peale vaadata.”

Näitlemise koha pealt ei tohiks tal tõrkeid olla, on ju mees tegutsenud aastaid nii Saaremaa rahvateatris kui ka Salme vallateatris.
Lisaks on ta osalenud filmi “Ruudi” võtetel.
Kaie Rõõm-Laanet ning Tõnis Kipper peaksid seriaalis mängima ühe talu perenaist ja -meest.

Filmitakse nii Saaremaal kui ka Muhus. Näiteks Georg Otsa spaas, Kudjape surnuaial, Kuressaare linnas, parvlaeval ja Kuivastu sadamas.

Kolm osa korraga

Seriaali võtted toimuvad reedest esmaspäevani ning et selle ajaga kolm osa ära jõuaks teha, tegutseb esmakordselt paralleelselt kaks filmigruppi korraga.

Produtsent Kirsi sõnul on siin filmitav lugu natuke naljakas ning ühtlasi ufolikult müstiline.
Seriaali uurijad tegelevad juhtumiga, kus kümne aasta jooksul igal novembri viimasel laupäeval kaob Saaremaalt kummalisel moel üks inimene.

Kadunud on kümme inimest, keda ei seo omavahel mitte miski, ning ei ole ka leitud laipu või muud tõestust, et nendega midagi halb juhtunud oleks.
Kadunud inimeste seas on näiteks ajalooõpetaja, vana taluperemees ja üks üliõpilane. Lugu algab Tallinnast ning siis tulevad Kõsta, Post, Mart ja Kelk siia asja lahti harutama.

“Kelgukoeri” ei filmita just väga tihti väljaspool pealinna ümbrust. Ühe korra on filmitud Aegviidu kandis ning on käidud ka Türgis ja Egiptuses.
Saaremaal filmitud kolm osa seriaalist jõuavad tele-eetrisse novembri viimasel ja detsembri esimestel reedetel Kanal 2s.

Print Friendly, PDF & Email