SWE-7: Hooaja esimene kodumäng läks aia taha

PEAB ENESEKINDLAMAKS SAAMA: Hooaja esimese kodumängu kaotanud SWE-7 treeneri Marko Oolu sõnul peavad mängijad muutuma enesekindlamateks. Siis tulevad ka võidud.

Laupäeval selle hooaja esimese kodumängu pidanud Kuressaare SWE-7 pidi vastu võtma suure kaotuse. Eelmise aasta esiliiga võitja Rademari vastu ei suudetud enamat 65 : 95 kaotusest. Treener Marko Oolu sõnul ei ole ühe võidu kõrvale saadud viis kaotust meeskonda veel väga muserdanud, kuna pikk hooaeg on alles ees.

“Esimene kodumäng läks aia taha,” ütles Oma Saarele SWE-7 treener Marko Ool. Otsustavaks sai eelmise aasta võitja Rademari maa-ala kaitse, mille vastu saarlastel rohtu ei leidunud.

“Poolaja mängisime täitsa korralikult,” märkis Ool, esimese 20 minuti kohta, mis lõpetati viigiseisul 36 : 36. “Tegelikult me kontrollisime seda mängu,” ütles Ool viigiliselt lõppenud avapoolaja kohta. Tema sõnul oli teada, et vastane maa-ala kaitset mängib ja selleks ka ette valmistatud.

Teisel poolajal ei suudetud vastase kaitse vastu enam midagi ette võtta. “Lagunesime ära. Meie rünnak jäi seisma ning tulid eksimused,” rääkis Ool mängu lõpuks 30-punktiliseks paisunud kaotusest.

Enesekindlust napib

Rademar, kelle käest viimane kaotus saadi, juhib ka esiliiga A-alagruppi. SWE-7 on viie kaotuse ja ühe võiduga kuue meeskonna seas samas alagrupis viiendal kohal.

Hooaja alguse kohta Ool erilisi järeldusi veel teha ei tahtnud, kuid märkis, et asi pole nii hull kui numbrid näitavad. Mitmed kohtumised on kaotatud kas napilt või ise oma rumalusest käest ära antud. Oolu hinnangul napib saarlastel veidi enesekindlust.

Meeskonna sisekliimat kaotused väga muserdanud ei ole. “Peab ütlema, et tegelikult on päris hea,” nentis Ool, et mehed ei ole veel püssi põõsasse visanud.

Tema sõnul omavad väga suurt tähtsust neli järgmist mängu, mis peetakse kodusaalis. “Neli kodumängu tuleb mängida positiivselt,” ütles Ool.

Järgmisel nädalal peab SWE-7 kodus kaks kohtumist. Laupäeval võõrustatakse praegust tabeli viimast võistkonda Rae Koss/Hansaviimistlus. Pühapäeval joostakse väljakule tabelis teist kohta hoidva Verenda vastu.