Uus Maa: korterite hinnad on langenud 10 protsenti (2)

Kinnisvarafirma Uus Maa väidab oma uues turuülevaates Kuressaarest rääkides, et korterite hinnad on aasta algusest langenud keskmiselt 10 protsendi võrra.

Veidi on korterite hinnad langenud ka Saaremaa maapiirkondades, kus Uus Maa andmetel käib tingimine 3–10 protsendi piires.

Huvi on väike Kuressaare uute korterite vastu, pigem otsitakse odavama hinnaga järelturu kortereid. Seepärast langetavad arendajad uute korterite hindu või üritavad jätkuvalt kliente meelitada erinevate boonustega.
“On ka neid arendusi, kus hindu veel alandatud pole, ning mõeldakse ka üürimajade loomise peale,” nendib Uus Maa turuülevaates.

Korterite üüriturg oli vaatamata kehvale suvele Kuressaares aktiivne. Üürimise populaarsust on tõstnud ka laenutingimuste karmistumine, mistõttu paljud inimesed ei saa endale kodu ostmist lubada.

Uus Maa andmeil jäävad Kuressaare keskmised korteriüürid vahemikku 3000–6000 krooni kuus ning maakonnas 1200–2500 krooni kuus. Suvekuudeks või lühikeseks ajaks üürides on üürihinnad kõrgemad ning näiteks 2-toalist renoveeritud korterit on võimalik üürida u 7000 krooniga kuus.

Vanemate elamute müügihinnad jäävad Kuressaares sõltuvalt asukohast, seisukorrast ja suurusest vahemikku 1,2–2 miljonit krooni. Uute elamute hinnad on vahemikus 1,8–3,3 miljonit krooni.

Huvi tuntakse uute või täielikult renoveeritud majade vastu, mille müügihind on kuni 1,9 miljonit krooni, kallimad korterid jäävad seisma ning huvi nende vastu on vähene.

Maapiirkondades on müügis enamasti vanemad, 20. sajandi alguses ning 1960.–1970. aastatel ehitatud elamud ja talud. Põhiliselt müüakse renoveerimata talukomplekse, mille hinnad jäävad vahemikku 650 000–850 000 krooni.

Print Friendly, PDF & Email