Aasta isa on Andres Sarjas (8)

Aasta isa on Andres Sarjas

 

Saaremaa naiskodukaitsjate poolt eile välja kuulutatud Saaremaa aasta isa 2008 on tema laste sõnul maailma parim isa. Tunnustatud kolme lapse isale tõi selle kuulmine pisara silma.

“Vähemalt Saaremaal oleme me tõestanud, et pere on üle kõigist erakondadest,” ütles Andres Sarjase aasta isa tiitlit Kuressaare linnuse kapiitlisaalis välja kuulutades Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Rita Loel. Tunnustuse märgiks sai kolme lapse isa kingiks naiskodukaitsjate ja kodutütarde õmmeldud lapiteki.

Aasta isa õnnitlema tulnud külalistel jätkus Andres Sarjasele kiidusõnu. Saare maavalitsuse kultuuri- ja haridusosakonna juhataja Raivo Peetersi arvates läks tiitel igati õigele mehele ning ta lisas, et seda tiitlit ihaldaks endale iga Saaremaa isa. “Paljud peavad sind kindlasti ka oma teiseks isaks,” toonitas Peeters ka Andres Sarjase kirurgiametit.

Andres ja Piret Sarjase (fotol) kolme lapse Indreku, Kadri ja Mari nimel kokkutulnutele isast rääkinud Indrek Sarjas ütles, et ta võib kätt südamele pannes kinnitada, et just neil on kõige parem isa, kellel on nende jaoks alati aega jätkunud ja kes kunagi ei ole neid jõuliselt kasvatanud, vaid on pigem püüdnud lapsi innustada leidma endale õiget teed ja küsimustele õigeid vastuseid.

Ürituse patrooni, riigikogu liikme viitseadmiral Tarmo Kõutsi sõnul võib parafraseerides tuntud ütlust väita, et meie pere on meie kindlus ning riik on sama tugev kui on meie pered. Hobimesinikule Andres Sarjasele kingituseks toodud mesipuud üle andes ütles Kõuts, et ka see on pere, kodu ja rahu sümbol.

Aasta isa 2008 ise ütles Oma Saarele, et selline tunnustus on võimalik ainult siis, kui lapsi armastatakse ja nendega tegeletakse. “Head lapsed kasvavad vitsata,” märkis Andres Sarjas. “Kuid selge on see, et lapsed on mind kogu aeg austanud ja mina austan neid vastu, ilma ei saa.”

Andres Sarjas on teine Saare maakonna aasta isa. Aasta tagasi pärjati selle tiitliga kirikuõpetaja Renee Reinsoo. Naiskodukaitsjad valivad ka aasta ema, kes kuulutatakse välja emadepäeval.

Print Friendly, PDF & Email