Soome reisibüroo tõi lennukiga Saaremaale 3000 spaaturisti

Oktoobri lõpus selle hooaja viimased tellimuslennud teinud Soome reisifirma Matka-Vekka tõi sel aastal Saaremaale ligi 3000 spaaturisti.

Matkavekka Eesti OÜ Tallinna büroo juhataja Kristiina Saar-Rand ütles Oma Saarele, et kokku tegi firma Kuressaarde 41 tellimuslendu, millest 30 toimusid 21. märtsist 13. juunini ning 11 ülejäänud lendu 31. augustist 26. oktoobrini.

Kevadsuviste lendudega tõi reisibüroo Saaremaale ligi 2000 turisti, kes olid majutusasutustes üle 7000 päeva. Sügiseste lendudega käis Saaremaal ligi 1000 klienti, kes viibisid Kuressaare majutusasutustes kokku üle 5000 ööpäeva.

Matka-Vekka brändidirektor Mari Myllymäki sõnul jäi reisibüroo lendude täitumusega rahule. “Saaremaa on väga hea toode ja klientide huvi Saaremaa/Kuressaare vastu on suur,” teatas Myllymäki.

Tema sõnul peab ettevõte praegu erinevate lennufirmadega läbirääkimisi sobivate lennukite leidmiseks, et järgmisel aastal lennureisidega jätkata.
Rääkides lendudega seotud probleemidest, sõnas Myllymäki, et üheks probleemiks on kaasaegsete täppismaandumise seadmete puudumine Kuressaare lennujaamas, mistõttu klientidel tuli mitmel korral ilmastiku tõttu Saaremaale või tagasi koju lennata läbi Tallinna lennujaama.

Samuti tuli osa lende suunata Tallinna lennujaama Kuressaare lennuraja ebapiisavate mõõtmete tõttu.
Reisibüroo Matka-Vekka partneriks Saaremaa lendude korraldamisel oli sel aastal Finnair, kes kasutab Saaremaale lendamiseks 76-kohalist Embraer 170 reaktiivlennukit. Lennureisid toimusid Helsingist, Turust, Porist, Vaasast, Kokkolast, Kuopiost, Jyväskyläst, Joensuust, Savonlinnast ja Lappeenrannast.

Matka-Vekka partnerid Saaremaal on spaahotellid Georg Ots, Grand Rose, Meri, Rüütli ja Saaremaa Valss, Arensburg Spa&Boutique Hotell ja Ekesparre hotell. Reisipakette müüvad kõik Matka-Vekka bürood üle Soome.

Print Friendly, PDF & Email