Politsei uurib Orissaares võimalikku vara omastamist

Politsei alustas kriminaalmenetlust Orissaare endise internaatkooli hoones toime pandud rüüstamise asjus.

“2008. aasta juuli kuni septembrikuu jooksul on endise haridusasutuse hoonest ära viidud sanitaartehnikat ja muid esemeid, millega on toime pandud avaldaja valduses oleva võõra vara ebaseaduslik enda või kolmanda isiku kasuks pööramine,” teatas Kuressaare politseijaoskonna infojuht Kristi Mägi.

Haridusministeeriumi pressiesindaja Asso Ladva sõnul palus ministeerium politseil uurida, kas Orissaare eriinternaatkooli endise juhi Rainer Helde tegevuses või tegevusetuses ilmneb väärteo või kuriteo tunnused.
Rainer Helde ütles eile Oma Saarele, et midagi kriminaalset tema teos ei ole ja tal ei ole midagi selle vastu, et politsei asja uurib. Ta kinnitas, et elektrikapist võetud korgid on ta tagasi pannud.

“Mina nimetaksin seda, mis koolimajas on tehtud, rüüstamiseks ja vandaalitsemiseks,” ütles oktoobris Oma Saarele Orissaarest pärit ettevõtja Raivo Vesiaid, kes koolihoone suvel kahe miljoni krooni eest ära ostis eesmärgiga rajada majja erapansionaat.

Mõni aeg varasema ülevaatusega võrreldes leidis ta möödunud kuul eest rüüstatud hoone. Lisaks kõigele oli eemaldatud ka elektrikappide sisu ja maja ilma jäetud valgustuse ja elektrikütte võimalusest.

Ka Helde ise on varem tunnistanud, et hoonet tühjendades sai rumalusi tehtud.Asso Ladva sõnul on ilmnenud, et osa koolihoonest ära viidud inventarist ei jõudnudki teistesse koolidesse.

Print Friendly, PDF & Email