Inglise õpilased praktikal Saaremaal

Inglise õpilased praktikal Saaremaal

ÜKS KENA KOHT: Sendy, David, Leanne, Lydia, Shan ja Nana leidsid, et Saaremaa on üks kena koht ning siin tehtud praktika on hea uus kogemus.

Kuressaares liiguvad ringi ning praktiseerivad oma oskusi kuus õpilast Inglismaalt, kes tegutsevad sotsiaal- ja infotehnoloogia valdkonnas.

Park Line kolledži praktikandid töötavad Saaremaal eelmisest nädalast Euroopa Liidu kutseharidusprogrammi Leonardo da Vinci toel ning neid võtab siin vastu Kuressaare ametikool.

Leanne Scott töötab oma praktika ajal Saaremaa piimatööstuse veebilehtedega ning disainib. Senthooran Ket-haranathan ehk Sendy putitab ülikoolide keskuses aeglaseks jäänud arvuteid ja teeb visiitkaarte. David Shepherd on linnavalitsuses veebilehe kallal ametis – eesmärgiks vaadata üle veebi ingliskeelne osa, et kas see ka seda keelt rääkivate inimeste jaoks arusaadav on.

Lisaks pidi ta otsima võimalust videomaterjalide veebi panemiseks ning seadma töökorda linnavalitsuse hiljuti väljavahetatud arvutid, mida saaks kasutada anda koolidele ja lasteaedadele.

Võetakse hästi vastu

Lydia Tsyakia Chinoda, Keyui Nana Addai ja Shahnawaz Farooq ehk Shan tutvusid eelmisel nädalal linna sotsiaalasutustega ning töötasid noortekeskuses koolivaheaja laagris abilistena. Seal korraldasid nad noortele jalgpalli- ja korvpalliturniiri, võtsid osa mängudest ja aruteludest.

Noored võtsid praktikandid väga hästi omaks ning sõbraks. Keskuse töötajatel oli hea meel näha, et välismaalased püüavad igast asjast osa võtta ning kui kuskil on abi vaja, siis abistavad, lisaks on neil keskuse tegevuse osas häid ideid ja mõtteid.

Nana Addai ütles Oma Saarele, et noortega ei ole ta varem tegelenud. Praktikal on ta käinud neljal korral, kuid oli siis haiglates abiks.
“Ma olen oma tööd siin väga nautinud,” rääkis ta. “Siinsetel noortel on rohkem aega sõpradega tegeleda ning nad saavad omavahel väga hästi läbi.” Sama kinnitas ka Shan, kes ootab juba järgmisi ülesandeid Randvere tööõppekeskuses.

Linnavalitsuses töötav David oli rahul, et selline praktikavõimalus olemas on. “Mitte just paljud firmad ei taha endale selliseid ajutisi praktikante, sest seda peetakse mõnikord pigem tüliks kui abiks. Siin seda tunnet ei ole,” rääkis ta.

Lisaks praktikale jääb inglise noortel siin aega kohaliku eluga tutvumiseks. Noored meenutasid Kaali kraatri külastamist, kui pidid Masast kraatrini jalutama, sest ei leidnud transpordivõimalust otse Kaali sõiduks. Neile meeldis see viiekilomeetrine jalutuskäik väga, nagu ka bowling’u õhtu ning siinse ööklubikolmnurga äranägemine.

Praktikantidele meeldivad väga ka siinsed inimesed, kes on abivalmis ja toredad. Enne siia tulekut ei olnud nad Saaremaast midagi kuulnud ja arvasid, et on ehk veidi kummaline koht. Praegu?

“Ikka on natuke kummaline, siin on nii vaikne,” arvas David. “Mitte nagu Leedsis, mis on väga kiire tempoga ja kus tänaval tuleb inimeste vahelt läbi trügida. Siin saad igal pool jalutada ja ei pruugi kedagi nähagi.” “Mingis mõttes on see hea, et siin nii on,” arvas Lydia.
Pärast ühte nädalat siin arvavad noored, et nad on teinud ära kõik, mida noor inimene Kuressaares teha saab.

IT praktika lõpeb sel nädalal ning sotsiaaliõpilased lahkuvad nädal aega hiljem. Siin saadud kogemust hindavad noored heaks, sest on saanud uusi teadmisi, ilusaid elamusi ja õppinud uut keelt.

Eesti keel on liiga kiire

“Tere” ja “head aega” on neil igatahes selged. Eesti keelt peavad nad keeruliseks sellepärast, et seda nii kiiresti räägitakse. “Kui keegi ette ütleb, kuidas sõnu hääldada, siis tegelikult on päris lihtne neid öelda.”
Noored inglased soovivad siia peagi naasta. Nana teeb plaane, et juba järgmisel suvel siia omapäi uitama tulla.

Print Friendly, PDF & Email