Uuest aastast võib Aste lasteaias koolituskulu tõusta

Kui Kaarma vallavolikogu kinnitab oma järgmisel istungil Aste lasteaia juhtkonna soovi tõsta laste koolituskulu, hakkavad lapsevanemad uuest aastast maksma päevakodus käiva lapse eest senise 100 krooni asemel 200 krooni kuus.

 Nimetatud ettepanekuga on nõus ka vallavolikogu haridus- ja kultuurikomisjon, kes arutas küsimust oma eelmisel koosistumisel.

Aste lasteaia Mõmmik juhataja Maarika Ellermaa sõnul on päevakodu saanud viimase kahe aasta jooksul põhjaliku remondi, paranenud on olme- ja töökeskkond ning seetõttu juletakse ka lapsevanematelt rohkem raha küsida.

“Rääkisime sel teemal ka sügisesel lapsevanemate koosolekul, ühtki vastuargumenti ei ole minuni jõudnud,” kinnitas Ellermaa.

Lapsevanemate makstava raha eest muretsetakse lasteaeda õppevahendeid ning lapsevanemal on võimalik see summa tuludeklaratsiooni täitmisel kuludesse kanda.

Vastrenoveeritud Aste lasteaia avamispidu oli mõned nädalad tagasi, 10. oktoobril. Kokku läks remont Kaarma vallavanem Ülo Veversi sõnul maksma ligi 19 miljonit krooni.

Lapsi käib Aste lasteaias 56, töötajaid on 15, pedagooge neist seitse.

Print Friendly, PDF & Email