Torgu vallajuhi ehitis osutus ebaseaduslikuks (3)

Keskkonnainspektsioon saavutas pärast ligi aasta kestnud vaidlusi võidu Torgu vallavolikogu esimehe Mihkel Undresti üle, kui kohus tuvastas, et mehe rajatud kaldakaitseehitis on ebaseaduslik.

Vaidlus puhkes möödunud aasta keskel, kui kalaärimees ja Torgu vallavolikogu esimees Undrest rajas oma koduranda Torgu vallas Türju külas kividest ja betoonist kaldakaitserajatise, et see kaitseks Penumetsa maatükki tormide eest.

Kuigi Torgu vallavalitsus andis Undresti rajatistele mullu 19. novembril tagantjärele kasutusloa, ei pidanud keskkonnainspektsioon seda seaduslikuks ning kaebas valla kohtusse.

Ligi aasta kestnud vaidluse järel leidis Pärnu halduskohus tänavu sügisel, et Undrestile väljastatud kaldakindlustuse kasutusluba pole seaduslik. Seejärel tühistas vald kasutusloa.

“Ehitist on siiski võimalik seadustada, selleks on seaduslikud võimalused olemas, näiteks detailplaneeringuga,” ütles keskkonnainspektsiooni pressiesindaja Leili Tuul BNS-ile ja lisas, et keskkonnainspektsiooni andmetel alustaski vald detailplaneeringut, millega saab ehitise seadustada.

Uudistetoimetus

Print Friendly, PDF & Email