Saaremaalt kaob neli metsandusspetsialisti ametikohta

Ka Saaremaa keskkonnateenistusest kaotati neli metsaspetsialisti ametikohta (kogu Eestis 37). Struktuurimuutused ja töökorralduse muutus keskkonnateenistuste, riikliku looduskaitsekeskuse ja kiirguskeskuse läheneva liitmisega keskkonna- ja looduskaitseametiks on kaasa toonud esimesed koondamised.

Keskkonnaministeeriumi avalike suhete nõunik Agnes Jürgens tõdes, et osa ametikohti olid täitmata, seetõttu kaotas töö Eestis 30 ametnikku.

Oma Saare andmeil jäi tööst ilma kolm Saare maakonna metsaspetsialisti.
Jürgens märkis, et metsandusspetsialistide koondamine on tingitud ennekõike metsandustööde korralduse põhjaliku muutumise ja vähenenud töömahuga, väga hästi on rakendunud elektroonilised infosüsteemid ning palju ülesandeid on üle võtnud metsandusorganisatsioonid.

Laupäevases Postimehes ütles keskkonnaministeeriumi metsaosakonna juhataja Marku Lamp, et elektrooniliselt saab tänapäeval ära teha väga palju toiminguid.

“Näiteks ei pea enam aega kulutama paberkaartidelt ja -töölehtedelt andmete ümberkirjutamiseks ning andmekogudesse sisestamiseks, vaid metsanduse seire- ja infosüsteem (SMSIS) võimaldab korraga kasutada metsaregistrit, metsateatise registrit, välitööandmete ja vääriselupaikade andmebaase jne”.

Lambi hinnangul on ka osa senistest metsaspetsialistide ülesannetest üle läinud metsakaitse- ja metsauuenduskeskusele ning sihtasutusele Erametsakeskus.

Print Friendly, PDF & Email