Noorkotkad Merisel metsalaagris

Noorkotkad Merisel metsalaagris

KOGU SELTSKOND KOOS: Enne sööki rivistati laagrilised üles, et teha kindlaks, kas kõik on kohal. Olid küll kõik kohal, sest söögipoolise valmimist oli oodatud juba pool tunnikest.

Sel nädalal veetsid osa oma koolivaheajast Merisel metsalaagris Kaitseliidu noored kotkad Kihelkonna, Kärla, Kuressaare, Mustjala ja Kaali-Pihtla rühmast.

Kolme päeva jooksul hoidsid noorte tegemistel küll silma peal mitu kaitseliitlast, eesotsas laagriülem Heimar Põllu ning noorkotkaste juhi Andres Kolgaga.

Tegemist oli toimetuleku laagriga, kus oli eesmärgiks lasta laagrilistel ise omadega hakkama saada. Nii pidid noored ise laagri püsti panema, köögi meisterdama, seal süüa tegema, hoolitsema puude varumise eest, et öösel külm ei hakkaks, ning meisterdama üle jõe purretega seiklusraja.

“Laagris saavad noorkotkad näha ja kogeda, et asjad ei tule ise kätte, nõud ei pese ennast ise ära ning söök ei saa ise valmis,” võttis laagri olemuse kokku kaitseliitlane Taavi Tuisk.

Lisaks näitasid noored oma toimetulekuoskusi päevases ja ka öises metsas orienteerumises ning luuremängus, kus vastasvõistkonna lipp tuli saagiks tuua.

Laager oli osaliste meelest suurepärane võimalus vaheajal midagi põnevat ja uut teha. Tegelikult oli laager nii popp, et uusi nägusid oli laagriliste seas tunduvalt vähem kui neid, kes samas laagris eelmistelgi aastatel osalenud.

Oma Saar käis ühel puhkehetkel kohal, vaatamas, kuidas metsaelu noortele kotkastele mekib.

Vt pildireportaaži tänasest Oma Saarest

Print Friendly, PDF & Email