Rüütli Autokool lubas õpilased liialt vara liiklusse (23)

Rüütli Autokool lubas õpilased liialt vara liiklusse

ESMAKORDNE JUHUS: Varem pole Saaremaal juhtunud, et õppesõidu kontrollimise käigus oleks puudusi avastatud. Foto on illustratiivne.

Kuressaares avatud uue autokooli esimesel õppepäeval tegid riiklik autoregistrikeskus ja politsei õppesõidukitele linnas kontrollreidi ning tuvastasid, et Rüütli autokooli õppurid osalesid liikluses enne, kui olid tehtud kohustuslikud platsitunnid.

ARK-i Kuressaare büroo juhataja Heikki Raudsepp ütles, et kool ei pidanud kinni riiklikust õppekavast, mis näeb ette enne liiklusse minekut kaheksa platsitunni läbimist ning teooriatunde.

“Ei saa minna teeliiklusse, kui pole ühtegi märki läbi võetud,” rõhutas Raudsepp. “Riiklik õppekava on üles ehitatud nii, et sõidukorrad, mis seal on ette nähtud, peab läbi sõitma.”

Peatatud õppuril ei olnud dokumentide järgi läbitud ühtegi ettenähtud kaheksast platsitunnist ning õppedokumentatsioon ei olnud täidetud vormikohaselt.

Esimesed kaheksa sõidutundi tuleb teha kinnisel platsil, kus õpilane saab kätte esimesed juhtimisvõtted: kohaltvõtmise, peatumise, manööverdamise. Kui esimesed sõidukorrad on kenasti läinud, tehakse vahekontroll ja seejärel annab koolitaja õppurile õiguse osaleda teeliikluses.

Rüütli autokooli sõiduõpetaja Kaimar Juss tunnistas, et nad tõepoolest olid õpilasega esimesel sõidupäeval liikluses.

“Olime linnavälisel teel, tahtsime õpilasega käiguvahetust harjutada,” tõi ta põhjuseks. Juss kinnitas, et õpilane oli juba võimeline autoga sõitma ning sellepärast otsustati maanteele minna.

“Päris sellist, kes autost midagi ei tea, ei oleks julgenud tänava peale viia,” märkis ta.

Õppedokumentatsiooni puudustest rääkides ütles Kaimar Juss, et sisulisi puudusi ei olnud, kuid sõidupäevade koha pealt ei klappinud kuupäevad. Nüüd on tema sõnul kõik jälle korras.

Heikki Raudsepp kinnitas, et nad ei läinud välja eesmärgiga kedagi püüda, vaid ühised reidid politseiga on ette nähtud kontrollimaks, kuidas autoõpetus käib, kas peetakse kinni riiklikust õppekavast, kas õpilane ja õpetaja teavad, mis on sõidutunni teemaks.

Raudsepp edastas avastatud puudused eksamiosakonnale ning tema sõnul otsustavad nemad, kas ja mida koolitaja suhtes ette võetakse.

Print Friendly, PDF & Email