Peitke võtmeid salasilma eest

Peitke võtmeid salasilma eest

Bussipeatuses pahaaimamatult oodates võib kahtlane element sinu võtmed koopia tegemiseks jäädvustada.

San Diego arvutiteaduse tudengid koostasid arvutiprogrammi, mis on võimeline foto järgi võtmetest duplikaadi genereerima. Tudengeid juhendanud professori sõnul oli nende eesmärgiks näidata, et võtmete oma kohal olek ei taga veel turvalisust. Ohutuled peaks süütama teadmine, et optika ja digitehnika võimaldavad võtmeid kopeerida väga kaugetelt distantsidelt.

Tarkvara demonstreerimisel pildistasid teadlased tavalisi uksevõtmeid mobiiltelefoni kaameraga ning saadud pildi alusel edastas programm info, mille järgi suudeti valmistada täpne duplikaat.

Teises katses pildistasid nad hoone katuselt 70 meetri kaugusel kohvikulaual vedelevaid võtmeid ning tegid sama.

Lukussepad ja võtmespetsialistid on juba ammu osanud fotode järgi käsitsi võtmeid teha, kuid tudengid soovisid viidata ohule, et tänapäeval ei pea selleks ekspert olema, et võõra võtmetest endale koopia teha.

Tänapäeval on internet täis keskkondi, kuhu inimesed endast kilode viisi pilte avalikult üles riputavad. Inimesed on küll õppinud krediitkaartide numbreid ja auto registreerimismärke ähmastama või sodima, kuid võtmed on selles kontekstis samuti tundlik informatsioon.

Eksperimendi korraldajad ei ole nende kasutatud tarkvara küll avalikustanud, kuid nad tunnistavad, et nii mõnigi huviline võib sarnase süsteemi ka ise välja mõelda.

Print Friendly, PDF & Email