TIPA TAPA jalgpalliturniir alustas (2)

TIPA TAPA jalgpalliturniir alustas

SÜGI VÕISTKOND: Üks turniiri favoriitidest.

VÄIKE TOM 2009 esimene etapp
22. oktoobril algas Salme põhikoolis Saare maakonna koolide algklasside õpilaste TIPA TAPA jalgpalliturniir VÄIKE TOM 2009.

Turniiri korraldaja on jalgpalliklubi SaareMaa JK aaMeraaS. Turniiri toetab AS Tallinna Külmhoone Premia.

Turniir on ka Eesti koolispordi liidu kalendrisse kantud tsooniturniirina, mille võitjal on õigus esindada Saaremaad poolfinaalturniiril ja edu korral ka finaalturniiril.

Turniirist

Mängiti kokku 20 mängu ja löödi 103 väravat, osales 72 last 10 koolist (Muhu põhikool, Kahtla PKL, Kaali PK, Valjala PK, Aste PK, Kärla PK, Kihelkonna PK, Kuressaare gümnaasium, Saaremaa ühisgümnaasium, Salme PK).

Eemale jäid seekord mitmesugustel põhjustel Leisi keskkool, Kaarma PK, Orissaare gümnaasium, Tornimäe PK, Kuressaare PK ja Mustjala PK. Loobumisest on teatanud Lümanda PK ja Kuressaare vanalinna kool. Mõlemad tuntud kui tugevad jalgpallikoolid.

Turniiri jooksul mängivad kõik võistkonnad omavahel läbi ning võitjaks tuleb see võistkond, kel on pärast viimase etapi lõppu kogutud kõige enam punkte. Nii et lohutuseks nendele võistkondadele, kellel esimesel etapil ehk kõige paremini ei läinud või kes ei osalenud – võiduvõimalus on olemas veel kõigil.

Võimsa alguse tegi turniiril n-ö etapi korraldaja Salme PK. Neljast mängust saadi neli võitu ja löödi 26 (!) vastuseta väravat, neist 9 lõi Eerik Poopuu.

Oma tugevust näitas taas KG – kolm võitu ja üks viik on igati korralik algus. Kolmandal kohal on punktitabelis SÜG, kellel koos 9 punkti, 3 punkti tuli ägedas lahingus loovutada Salme võistkonnale.

Tõeliselt üllatas Kihelkonna neiu Gerli-Claudia Kuldsaar, kes oma mänguoskusega ei jää poistele sugugi alla – löödud 5 väravat on selle tunnistuseks.

Korraldajad tänavad Salme kooliperet, kes oli nõus meid vastu võtma ja aitas kaasa turniiri õnnestumisele; kohtunik Veiko Tasa õiglase vile eest; turniiri toetajat AS-i Tallinna Külmhoone Premia, kes kostitas osalejaid magusa jäätise ja toreda meenega; Saaremaa JK presidenti Priit Ruga.

Järgmine etapp toimub 9. detsembril naabersaare Muhu pealinnas Liival.

Margus Kuusk
sport@omasaar.ee

Print Friendly, PDF & Email