Abilinnapea Kalle Koov nõuab politseilt tõhusamat korrakaitset (5)

Abilinnapea Kalle Koov nõuab politseilt tõhusamat korrakaitset

KES PEAKS KORRA TAGAMA: Avaliku korra tagamist ei pea omavalitsus sisse ostma turvafirmalt, vaid see peaks olema riikliku institutsiooni ehk politsei rida, on abilinnapea Kalle Koov veendunud.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koovi arusaam avaliku korra tagamisest linnas erineb politsei omast. Kui linnavolikogu viimasel istungil märkis Saaremaa politseijuht Aare Allik, et linna avalik kord praegusel juhul politsei prioriteet ei ole, siis arvab Koov, et sisejulgeoleku tagamine on riigi ülesanne: “Seda ei pea omavalitsus turvafirmalt sisse ostma.”

Allik nentis linnavolinikele esinedes, et avaliku korra jälgimine või otsene patrullteenus ja liikluskorraldus politsei peamised ülesanded ei ole, mis ei tähenda seda, et kui politseinik ikka otseselt liiklusseaduse rikkumist märkab, siis ei sekkuks.

“Vahel võib tunduda küll, et politseiauto sõidab valesti parkijatest mööda ja ei tee midagi, aga sellisel juhul on politsei teel väljakutsele, tal on siis teised ülesanded,” kinnitas Allik.

Koovi hinnangul on kaks öist politseipatrulli – üks Ida-, teine Lääne-Saaremaal – ning üks koduses valves olev kriminaalpolitseinik ikka väga vähe, arvestades tegelikku olukorda.

“Kui midagi juhtub, siis öisel ajal õiguskorraga keegi Kuressaare linna territooriumil peale Securitase ja Falcki valveteenuste ei tegele,” tõdes abilinnapea.

Turvafirmal ei ole aga õigust kurikaelu kinni pidada, neil on vaid võimalus võtta ühendust politseiga ning kui viimased juhtuvad olema linnapiiri lähedal, saab olukord lahendatud.

Siiski ei ole linnavalitsus käed rüpes istunud ning on valmis olukorra hullemaks minemisel tarvitusele võtma ka erinevaid meetmeid.
“Praegusel juhul riik 24-tunnist valveteenust ei taasta,” teab Koov. “Ööpäevane leping turvafirmaga tähendaks aga linna eelarves miljonikroonist lisakulu.”

Ehkki munitsipaalpolitsei loomist ei ole Kuressaare linnavalitsuses isegi teemaks võetud, on siiski kavas linna turvalisuse huvides üht-teist ära teha.

Nii on käimas hange linna nelja videokaamera ülesseadmiseks (kaks kultuurikeskuse ja üks linnavalitsuse maja seinale ning üks maavalitsuse hoone nurga peale, täpsustas Koov).

“Kaamerate elavat pilti ei hakka aga keegi praeguse seisuga jälgima, kuid võimalus on vaadata salvestusi – olgu siis politseil, linnavalitsusel või turvafirmadel,” ütles abilinnapea, kelle sõnul jääb siiski võimalus, et mõni turvafirma, kes tegeleb mehitatud valvega ning kellel on olemas juhtimiskeskus, saab läbi interneti turvakaamera pilti ka otse jälgida.

Samuti plaanib linn alates tulevast aastast hakata välja andma parima korravalvuri tiitlit koos 10 000-kroonise stipendiumiga.

“Tegemist on avaliku konkursiga, kus tahame tunnustada avaliku korra tagajaid, olgu siis politseinikke, turvatöötajaid või abipolitseinikke,” sõnas Koov.

Loe ka juhtkirja

Print Friendly, PDF & Email