Seiklusterohke sügisene perepäev Valjala maalinnal

Seiklusterohke sügisene perepäev Valjala maalinnal

TEEL MAALINNALE: Üheskoos Metsavanaga sammusid rõõmsalt nii lapsed, lapsevanemad kui kasvatajad.

Laupäeva hommik oli nii mõneski Valjala kandi peres teistsugune kui tavaliselt. Kaua võis magada küll, aga seejärel sätiti end kohtumisele Metsavanaga.

Valjala maalinna juurde suunduval teeristil saadi kokku ja
oodati ka hilinejad ära ning siis kõnniti üheskoos – tee peal loodust uurides ja puurides: milline on kadakas, milline on kuusk, kas keegi märkab mändi, mis maiku barbarissi marjad on, miks sügisel lehed puudelt maha kukuvad… – maalinnale välja.

Maalinna platsil said lapsed Metsavanaga toredat tähelepanumängu “Kadakas-mänd” mängida. Samal ajal valmistusid mõned lapsevanemad väikeseks meelelahutuslikuks etteasteks. Etendati näidendit “Tammetõru seiklused”.

Lapsed nautisid väikese Tammetõru ja tema sõprade – Teo, Konna, Rähni, Linnukese, Männikäbi ja Kastanimuna – reaalajas toimuvaid seiklusi, ja seda koos äratundmisrõõmuga: “Tegelikult see konn on hoopis Breti ja Markuse ema Pirgit ja rähn on tädi Anneli!”

Lapsevanemad tuletasid aga nostalgiliselt meelde oma lapsepõlve, mil sedasama, pikisilmi oodatud lastelavastust, näidati neljapäeviti teleris.
Pärast näidendi vaatamist said kõhud kosutust piknikul, kui kodust kaasa võetud kerget einet söödi.

Lapsed on ikka lapsed – nii tore oli vaadata, kuidas naabritädi tehtud juustuvõileivad maitsesid järsku paremini oma ema küpsetatud koogist. Teed sai Otto isa Tõnu käest tellida koos tükksuhkruga. Mõni mehike lasi endale neli tükki suhkrut tassi panna ja jõudis enne tee peale valamist juba kaks tükki lihtsalt ära süüa…

Kui kõhud olid oma osa saanud, hakkasid lapsed otsima munadega pesa – lindude kingitust neile. Munadest leiti kas kommi või Limpa tätoveeringuid. Koored tuli hiljem küll jällegi pessa tagasi viia, et linnud saaksid neid taaskasutada.

Ja siis said kõik kohale tulnud isad endale võistkonnad kokku panna, et hakata aardejahti pidama. Loodusest tuli leida kaseleht, kadakamari, männikäbi, raudrohi ja paekivi.

Oli jooksmist ja sagimist! Parimad ja viimased said tunnustatud tubliduse tunnistustega. Ja kõik pered said maalinnalt koju jõudes kleepida oma külmkapile või päevikukaanele kleepsu Tammetõru seiklustest perepäeval.

Oli tore päev, kus nauditi isetegemise rõõmu, ning hea meel oli tõdeda, et kohale olid tulnud just need lapsevanemad, kes ei pidanud paljuks veeta perega koos üht toredat päeva.

Minul ja minu lapsel oli tore, ja arvan, et selle arvamusega ühinevad paljud.

Sille Lapp
Valjala lasteaias käiva
Kiur-Juhani ema

Print Friendly, PDF & Email