Seitsmendal poiste keelpillifestivalil võidutsesid saarlased

Seitsmendal poiste keelpillifestivalil võidutsesid saarlased

PUBLIKU LEMMIK: Kuressaares oma muusikuõpinguid alustanud Heldur Harry Põlda tunnistas publik tänavusel poiste keelpillifestivalil oma lemmikuks.

Kuressaare muusikakoolis läinud reedel ja laupäeval toimunud seitsmendal poiste keelpillifestivalil võidutsesid saarlased – ehkki kolme esimese koha vääriliseks tunnistas publik kolm Tallinna muusikakeskkooli viiulipoissi, on esikoha saanud Heldur Harry Põlda ning kolmandaks tulnud Johannes Põlda saarlased, kes jätkavad Kuressaares alanud muusikaõpinguid pealinnas.

Vendade Põldade, keda õpetab Ivi Tivik, vahele platseerus Erik Õunapuu (õpetaja Tiiu Peäske). Ka kõige noorema osavõtja eriauhind jäi Saaremaale, selle sai vaid viieaastane Mark Paomees. Eriauhinna kõige enam punkte kogunud Kuressaare muusikakooli poistest pälvis Karl Jõgi.

Kuressaare poiste õpetaja on Laine Sepp, kes on ühtlasi keelpillifestivali kunstiline juht.
Üks erinevus oli eelnevate aastatega võrreldes veel, nimelt on poiste keelpillifestival muutunud rahvusvaheliseks, esimest korda osalesid sellel Stockholmi Maestroakademin’i ja Silverstråken’i väikesed viiuldajad. Kokku osales festivalil 93 noort viiuli-, vioola-, tšello- ja kontrabassipoissi 20 muusikakoolist.

Pärnu muusikakooli tšelloõpetaja Irina Matveuse sõnul tahavad tema õpilased ka tuleval aastal Kuressaare festivalil osaleda. “Lapsed on kõik erinevad ja ka tasemed on erinevad ning seepärast on väga hea, et on olemas selline festival, kus iga laps saab tunnustuse ja tähelepanu, see kõik on abiks meie mitte just kerges töös,” lausus Matveus, kelle sõnul oli kõik – nii kontserdid kui ka olmepool – lausa superhästi korraldatud.

“Minu õpilased on kõik suurtest peredest ja nende jaoks oli Saaremaale tulek luksus, mida neil varem pole olnud,” märkis õpetaja.

Laine Sepp ütles, et tema käest on tihti küsitud, miks ta teeb festivali vaid poistele, et ka tüdrukud tahaksid oma pillimänguoskusi teistele näidata.

“Tegelikult teen festivali poistele just tüdrukute pärast,” rääkis Sepp, “sest tahan, et neist poistest kasvaksid tulevikus haritud ja kultuursed mehed oma naistele ning sellised isad oma lastele, kes võtaksid oma pere käekõrvale ning läheksid koos kas kunstinäitusele, teatrisse või kontserdile.”

Rootsi viiuliõpetaja Natalja Namitova sõnul on Kuressaares esinemas käinud rootslased siinsest festivalist vaimustatud ning tahavad tuleval aastal igal juhul taas tulla.

Print Friendly, PDF & Email