Marek Niit jätkab Ameerikas

“Hirmsasti ootan, et saaks juba Eestist minema, olen selle nimel kõvasti vaeva näinud,” ütles USA-sse sõitnud sprinter Marek Niit Õhtulehele.

Hüppelist tasemetõusu sprinterite mekasse siirduv eestlane ei oota.
Eesti 200 meetri rekordimees Marek Niit tahtis juba talvel USA-sse Arkansasesse õppima ja harjutama minna, kuid ei suutnud läbida keerukat paberimajanduse kadalippu.

Nüüdseks on saarlane bürokraatiamasina seljatanud ja saab Faytteville’i ülikooli tudengina treenida koos USA ässade Tyson Gay ja Wallace Spearmoniga.

USA-s hakkab Niit kuulama Doug Case’i näpunäiteid. Sprindile ja teivashüppele keskendunud treeneri tuntuim õpilane on ameeriklasest teivashüppaja Jacob Paul, kelle isiklik rekord on 5.82.

Niit jätkab koostööd ka oma senise juhendaja Valter Espega, kes hoolealuse USA-sse siirdumist kahe käega tervitab. “Kiirjooks vajab sädet. Eestis oleks Marek läinud lihtsalt jälle samale ringile – sama hall, samad treeningkaaslased… Mina võin nuputada hommikust õhtuni, aga ikka hakkavad harjutused korduma,” tõdes Espe.

Niit ei looda kohe alguses imeaegu näitama hakata. “Ega see USA värk päris mingi doping ka ole!” teatas Niit, kes tahab järgmisel aastal korralikult esineda nii täiskasvanute MM-il kui ka U23 EM-il.

Õhtuleht/OS

Print Friendly, PDF & Email