Kohus mõistis avarii põhjustajale tingimisi vangistuse

Reedel tunnistas Kuressaare kohus 26-aastase Heigo süüdi liiklusõnnetuse põhjustamises, milles hukkus inimene, ning mõistis noormehele karistuseks ühe aasta vangistust tingimisi 18-kuulise katseajaga, mil Heigo on allutatud käitumiskontrollile.

Lisakaristusena võttis kohus temalt aastaks juhtimisõiguse ja temalt mõisteti välja ka menetluskulud. Kohtuotsus ei ole veel jõustunud ning Heigol on õigus kohtuniku otsus edasi kaevata.
Raske õnnetus juhtus 2006. aasta septembri alguses Kuressaare–Võhma–Panga tee 17. kilomeetril.

Süüdistuse järgi ei tulnud Audi 80 roolis olnud Heigo sõiduki juhtimisega toime ning tema auto põrkas kokku vastassuunas liikunud Opel Kadetiga.
Opeli juht suri õnnetuskohal, Heigo sai samuti vigastada ning kiirabi viis raskes seisundis mehe haiglasse. Mõlemad juhid olid kained.

Oktoobri alguses alanud protsessil nõudis Lääne ringkonnaprokurör Kristine Tamm Heigole kannatanu surmaga lõppenud liiklusõnnetuse põhjustamise eest tingimisi üheaastast vangistust kaheaastase katseajaga.

Prokuröri sõnul toimus kokkupõrge Opeli suunavööndis ning Opeli juhil ei olnud võimalik õnnetust vältida.

Ka ekspert pidas liiklusõnnetuse põhjustajaks Audi roolis olnud Heigot, kuna tema auto oli kokkupõrke hetkel vastassuuna vööndis. Prokurör ütles, et õnnetuse põhjustasid Heigo valed juhtimisvõtted ja vähene sõidukogemus.

Heigo ei tunnistanud end süüdi ei eeluurimisel ega kohtus.
Tema enda sõnade kohaselt sõitis ta tookord kiirusega 60 km/h, kui märkas laugest kurvist kiiresti lähenevat punast autot, mis kaldus tema suunavööndisse. Heigo vajutas pidurit ning rohkem ta ei mäleta.

Heigo kaitsja vandeadvokaat Andres Tamm palus oktoobri alguses kohtul mõista oma kaitsealune õnnetuse põhjustamise süüdistuses õigeks. Advokaat ütles toona, et tõendite põhjal ei saa väita, et õnnetuse põhjustasid Heigo valed juhtimisvõtted.

Print Friendly, PDF & Email