“Hetked” Ajamaja galeriis

“Hetked” Ajamaja galeriis

 

Eelmisel esmaspäeval Ajamaja galeriis oma kolmanda isiknäituse avanud Saaremaalt Lii külast pärit ja praegu Haapsalus elav kunstnik Regina Kari tunnistas, et tema tõsisem kunstihuvi sai alguse Inglismaal, kui ta elas 9 aastat Londonis.

Esialgu juuksuriks õppinud, lõpetas ta 2008. a Eesti kunstiakadeemia avatud akadeemias vabade kunstide eriala.

Eesti Ekspress on Regina Karit tunnustanud kui kõige lahtisema peaga maalijat, kellel on potentsiaali tähelennuks. Üheks oma väga oluliseks õpetajaks peab ta ise kunstnik Mari Roosvelti.

Ajamaja galeriis on seekord välja pandud õlimaale, kollaaže ja fotosid, mis keskenduvad eelkõige inimesele, inimese psühholoogiale ja lastele.
Ajamaja galerist Aleksander Baumann iseloomustas Kari töid kui väga huvitavaid ja otsivaid maale tundliku ja hea värvitunnetusega.

Põhjus, miks näituse pealkirjaks sai just “Hetked”, oli kunstniku sõnul see, et Ajamaja kolme korruse vahel saab ära jagada nii fotod, kollaažid kui ka õlimaalid. “Ühe näituse sees on tegelikult kolm näitust,” ütles Kari.

Regina Kari esimene välisnäitus toimus oktoobri alguses Gruusias, kus olid välja pandud nii tema kui ka tema õpetaja Tiiu Pallo-Vaigu tööd. Järgmisena on kunstnikul plaanis korraldada fotonäitus Otepääl fotodest, mis on seotud muusikutega.
Ajamaja galerii näitus jääb avatuks 19. novembrini.

Print Friendly, PDF & Email