Trassitööd jätsid teelõigu asfaldita (9)

Trassitööd jätsid teelõigu asfaldita

KAUA TEHTUD KAUNIKENE: Euroliidu abiga pandi trassid maha, kuid asfaltkate jäi parandamata. Ehitajad loodavad tee korda saada novembri algul.

Kihelkonna maantee lõik ringteest kuni Põduste jõeni ootab juba kaks kuud uut asfalti trassitööde käigus lõhutud teekatte asemele, kuid ükski firma ei võta seda tööd suurele koormusele viidates ette.

Kihelkonna maanteel tegi Water Ser Lõuna-Eesti trassitöid juulist septembri alguseni. Pärast seda toimus torude kontroll, mille järel võis alles hakata asfaltkatet taastama.

“Algselt oli ehitajal eelkokkulepe Teede REV-ga, aga nemad loobusid, kuna leidsid, et ei jõua, ja nüüdseks on nad Saaremaalt lahkunud vist,” ütles Oma Saarele Kuressaare Veevärgi projektijuht Raivo Pedanik.

Firmadel suur koormus

Pedaniku sõnul on üle kuu aja peetud läbirääkimisi ka teiste asfalteerimistööde tegijatega, kuid seni ei ole veel selget vastust ega ka pakkumist saadud üheltki firmalt.
“Firmad nii Saaremaal kui ka mandril on kuni oktoobri lõpuni töödega ülekoormatud. Praegu on mitmed andnud lubaduse novembri algul teha,” lausus Pedanik. “Nendega ollakse pidevas kontaktis.”
Oma Saare toimetusse on pöördunud mitu murelikku inimest, kes ei jõua ära oodata, millal see teelõik korda saab.

“Mind, kes ma pean iga päev sealt vähemalt neli korda läbi sõitma, frustreerib see olukord,” ütles Oma Saarele Tiina, lisades, et kuna tee on halvas korras, mõjub see ka auto tehnilisele seisukorrale. “Lisaks pean ma liiklemiseks kasutama vastassuunavööndit, mis on väga ohtlik,” oli ta murelik.

Kuna tee on auklik ja porine, peavad kõik seda teelõiku läbivad autod käima tihedamini ka pesulas ja remonditöökojas.
Raivo Pedaniku sõnul on selle olukorra pärast lisaks liiklejatele mures ka tööde tellija ja töövõtja ning loomulikult püütakse probleem esimesel võimalusel lahendada.

“Kuni teekate on taastatud, vastutab olukorra eest töövõtja,” märkis ta. Ta lisas, et ehitaja kurtis juba oktoobri alguses, et ilmastikuolud on sel tänaval kurja teinud, ja lubas, et kuni asfalteerimiseni püütakse tee ikka korras hoida.

“Asfalteerimistööd on ju üldse problemaatilised Saaremaal,” nentis Pedanik, avaldades lootust, et kohalikud firmad suhtuvad mõistvalt ka mandrilt tulnud ehitajatesse.

Kihelkonna maanteel tegi Kuressaare linna vee- ja kanalisatsioonitorustike ehituse riigihanke korras töid AS Water Ser Lõuna-Eesti. Tööde tellija on Kuressaare Veevärk ja töid tehakse projekti “Läänesaarte alamvesikonna vee- ja kanalisatsioonisüsteem” raames.

Print Friendly, PDF & Email