Saaremaa tunnuslauseks “Hästi hoitud saladus” (12)

MTÜ Saarte Turismiarenduskeskuse nõukogu kiitis heaks Saaremaad tutvustava tunnuslause “Saaremaa – hästi hoitud saladus.”.

Tunnuslause autoriks on rahvusvaheline võistkond (Sirli Sikov Eestist, Rannveig Snorradóttir Isalndilt, Merije Relinda Van der Zalm Hollandist), kes võitis möödunud nädalal Kuressaares toimunud Euroopa hotelli- ja turismikoolide assotsiatsiooni aastakonverentsi raames peetud turismikorralduse võistluse. Tunnuslause ingliskeelne versioon kõlab: SaaremaaThe Best Kept Secret.

Võistlustel kohtunikuna osalenud Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju sõnul osales turismikorralduse võistluses kokku 13 rahvusvahelist võistkonda, kelle ülesandeks oli välja töötada Saaremaa kui turismi sihtkoha kontseptsioon, koostada konkurentide analüüs ja Saaremaa tunnuslause.

“Hästi hoitud saladus” on Karmen Paju sõnul põhjendatud sellega, et enamik maailmast ei tea Saaremaast veel mitte midagi, lisaks veel nõukogudeaegne piiritsooni staatus, kui eestlasedki alati saarele ei pääsenud.

Karmen Paju sõnul hakatakse tunnuslauset kasutama kõikide turismikataloogide peal. “Minu meelest võiksid selle kasutusele võtta ka turismiettevõtjad. Näiteks majutusettevõtetel võiks see olla tikitud vannilinade ja käterätikute peale,” rääkis Paju.

“Ma arvan, et see on visuaalselt väga mõtlemapanev ja huvitekitav tunnuslause. Teinekord on vaja kuulata, kuidas tajuvad sihtkohta inimesed kaugelt.”

Print Friendly, PDF & Email