Vastukaja: '' Täiskasvanud õppija kolgatatee ehk… '' (1)

Oma Saar, 22. oktoober 2008
Internetikommentaar

Aitäh artikli eest! Kahjuks on viimasel ajal liigagi tihti vaja kokku puutuda asjaoluga, et riigikassast palka saavad inimesed, kes peaksid klientide vastu sõbralikud ja abivalmis olema, näitavad hoopis oma võimu (võib-olla ka saamatust???).

Viimasel ajal olen tihti mõelnud sellele, kas EAS on piirkondade arendamiseks suunatud toetuste andja või piirkondade arendamise vastu võitleja; kas seadused on tehtud inimeste või on inimesed seaduste jaoks; kas ministeeriumide ja allasutuste töötajad on tegutsema seatud inimeste elujärje parendamisele ja arendajate algatustele kaasa aitama või neile hoopis kaikaid kodaratesse pilduma (isiklikult ei ole ma Saaremaa arendamise teemal saadetud ja koostööd käsitletavatele kirjadele kahest ministeeriumist isegi vastust saanud, kuigi lehest võib lugeda uhkeid artikleid sellest, kuidas ministeeriumi töötajate algatusel meie saarel suuri tegusid algatatakse).

Kas maksuametis FIE-dega tegeleja peaks omal jõul äritegevust alustavatele keskealistele inimestele (kes peavad ise hakkama saama nii elatise teenimise kui ka kõigi riigikassa täitmiseks ettenähtud maksude kogumise eesmärgil kirjutatud seaduste tundmisega) tuge pakkuma või neid oma üsna maksuameti poliitikale vastuolus olevate argumentidega (tagantjärele analüüsitud) nutu äärele ajama??? Milleks on vaja ametnikke, kes tegijaid ei toeta?

Teatavasti olid seaduste paragrahvid juba nõukogude ajal väänatavad. Raamatu koju kaasaandmiseks ei ole vaja isegi paragrahvide väänamist, vaid ainult lihtsat inimlikku mõistmist. Kahjuks jääbki riigikassast palgasaajatel sellest inimlikkusest tihti vajaka.

Nemad ei pea võitlema oma olemasolu eest, käivad tööl kindlatel kellaaegadel ja päevadel ning peavad kindlasti lõunapausi. Isetegijatel ja tarkusi taga ajavatel inimestel tuleb töötada 7/24 ja aastaid ilma puhkuseta…
Loodan, et oma hariduse täiendamise teel kohtate tulevikus rohkem sõbralikke inimesi ja ei pea aega/närve raiskama mõttetule tuuleveskitega võitlemisele. Jõudu pikkadeks sõitudeks ja õppimiseks!

Tuuli Pärtel

Print Friendly, PDF & Email