Valjala lasteaed sai uueks

Valjala lasteaed sai uueks

Renoveeritud lasteaia uues söögisaalis sõid eile esimest päeva lõunat III rühma lapsed.

Üleeile kolisid Valjala lasteaialapsed koos kasvatajatega oma senisest Pihlaka tänava asendushoiukodust tagasi renoveeritud lasteaeda.

Vallavanem Kaido Kaasiku sõnul kujunes renoveerimistööde kogumaksumuseks veidi üle 12 miljoni krooni.

“Meie vallas on elukeskkond väga hea. Kool, rahvamaja ja päevakeskus on remonditud, nüüd siis ka lasteaed,” rõõmustas viis aastat lasteaia juhatajana töötanud Marina Tamm. Ta lisas, et olgugi välistööd veel lõpetamata, ei peaks lapsevanemad muretsema.

“Me suudame laste ohutuse tagada. Päevast õues olemise aega veedavad lapsed kas siis väikesel mänguväljakul, kooli staadionil või metsas jalutades,” rääkis Tamm. Avamispeo toimumise aega ei osanud juhataja veel öelda.

Sisekujundaja Anne Lemberi ideede põhjal uuendatud lasteaias on kõik soe, kaunis ja lapsesõbralik. Värske ilme ja sisustuse on saanud nii rühmaruumid kui ka metoodikakabinet, söögisaal asub nüüdsest köögi vahetus läheduses. Köök on saanud uue põranda ja inventari, üht-teist on teha veel saalis.

2. juulist alguse saanud renoveerimistööde käigus pandi majale uued uksed-aknad, soojustati välisseinad, katus ja lagi, vahetati kütte- ja ventilatsioonisüsteem, kõikidesse ruumidesse osteti uus sisustus ja tehti siseviimistlus. Sisustamisel on palju kasutatud puitu.

Kaido Kaasiku sõnul on renoveerimistööd olnud graafikus. “Seest on valmis, juurde tulid veel mõned välistööd. Juurde tehakse veel sademete ärajuhtimiskanalisatsioon ning paigaldatakse lisatänavavalgustus. Välistööd lähevad suuremaks, kui algselt planeeritud,” nentis Kaasik.

Valmimas on ka samas majas asuvad raamatukogu ruumid. Maja renoveerib EBC Ehitus.

13 töötajaga Valjala lasteaia kolmes rühmas käib 56 last. Lasteaed avati 3. aprillil 1978 neljarühmalisena.

Print Friendly, PDF & Email