Saarlased tahavad Saaremaal Riia–Stockholmi liinilaeva vahepeatust (9)

Saarlased tahavad Saaremaal Riia–Stockholmi liinilaeva vahepeatust

 

Saare maavalitsus ja kohalikud turismiettevõtjad kavatsevad novembris toimuval kohtumisel laevafirma Tallink esindajatega arutada võimalusi Riia–Stockholmi liinil vahepeatuse tegemiseks Saaremaa Sadamas.

Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju sõnul looks laevaliini vahepeatus lisaks puhkuseturistidele paremaid võimalusi ka Saaremaa ettevõtetele, kes toodavad Rootsi turule, kuid transpordivad oma kaupa praegu Tallinna kaudu.

Saarlaste soov oleks saada vahepeatus nii ruttu kui võimalik, kuid takistuseks võib osutuda reiside tasuvus. Reisijaid, kes Stockholmist tulles jääksid Saaremaale või liiguksid Saaremaalt edasi Riiga ja vastupidi, võib olla liiga vähe, rääkis Paju.

Tallinki kommunikatsioonijuhi Luulea Lääne sõnul käib praegu võimaluste kompimine, kas ja millistel tingimustel oleks Riia–Stockholmi liinil võimalik luua sellist muudatust, mis hõlmaks ka Saaremaad. Igal juhul ei ole ettevõttel praegu vähimatki otsust selle kohta, et Saaremaa ühel või teisel liinil ühe peatusena kirja panna.

Luulea Lääne rääkis, et möödunud nädalal toimus Saare maavalitsuse esindajate ja Tallinki Rootsi kontori turundusspetsialistide kohtumine, kus arutati võimalikku koostööprojekti Saaremaa kui põneva ja ilusa turismisihtkoha tutvustamiseks Rootsis.

Tallink turundab laevareiside kõrval ka Eesti erinevaid turismipiirkondi, sest paljud inimesed võtavad reise ette ka selleks, et avastada uut toredat sihtkohamaad.

Kuigi Tallinkil pole hetkel Saaremaaga ristuvat laevaliini, võiks Eesti suurim saar oma looduskauni ja ajalooväärtusliku keskkonnaga paljudele väliskülalistele huvi pakkuda. Selleks, et näidata, mida Eestil pakkuda on, tuleb huvi tekitamiseks aga eeltööd teha. Üks selliseid võimalusi on maakondade ja ettevõtete turismialane koostöö. Sarnaseid koostööprojekte on Tallink teinud varem ka Pärnu ja Riia tutvustamiseks Rootsis.

Sihtasutus Saaremaa Turismiarenduskeskus on omalt poolt koostamas kogu maakonda hõlmava turismiturunduse projekti, mille tarvis taotletakse EAS-ilt 1,5 miljonit krooni toetust. Projekti eesmärk on Saaremaa tutvustamine Skandinaaviamaades.

Karmen Paju sõnul ilmnes hiljuti Soomes peetud turismikonverentsil, et lähiaastatel väheneb meie regioonis kaugematest riikidest pärit külastajate arv ning suureneb lähiriikidest külastajate arv. See tihendab konkurentsi lähiturgude (Soome, Eesti, Läti, Rootsi) vahel veelgi.

“Need sihtkohad, mis suudavad pakkuda huvitavamaid tooteid, suudavad eristuda, need ka võidavad,” lausus Paju.

Print Friendly, PDF & Email