Saaremaa lennuliini täitumus on olnud üle 50 protsendi

Tallinnas toimunud Saare maavalitsuse ja Estonian Airi esindajate kohtumisel tõdeti, et uue liinilepingu sõlmimine on end õigustanud ja seni on Tallinn–Kuressaare lennuliini täitumus olnud hea.

“Lennufirma esindajate sõnul on neil vähemalt oktoobrikuus igati hästi läinud, sest lennureiside keskmine täitumus on ligi 53 protsenti,” rääkis Oma Saarele kohtumisel osalenud Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mika Männik.

Lisaks märkisid Estonian Airi esindajad, et viimasel ajal on Kuressaare lennusihtkohana enda jaoks leidnud mitme uue ja saarlaste jaoks küllaltki eksootilise riigi esindajad.

“Näiteks on lennufirma esindajate sõnul otse Kuressaarde ümberistumisega Tallinnas lennupileteid ostetud isegi Hispaanias,” lausus Männik.

Küsimusele, kas üleeilsel kohtumisel Estonian Airi esindajatega oli jutuks ka graafiku võimalik muutmine, vastas maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja eitavalt.

“Seda küsimust me praegu veel ei käsitlenud,” tõdes Männik. “Kuna aga naftahind on maailmaturul praegu langemas, siis arutasime võimalust käivitada Tallinna ja Kuressaare vahelisi täiendavaid lennureise. See saab loomulikult teoks juhul, kui naftahinna langus on püsiv tendents ja kui selle tagajärjel alaneb ka lennukikütuse hind.”

Print Friendly, PDF & Email