Rääkigu vaid see, kes on ennast tõestanud (8)

Rääkigu vaid see, kes on ennast tõestanud

 

Eile Kuressaare koolides esinenud olümpiavõitja Erki Nool on vist üks vähestest poliitikutest, kes suudab end noortele inimestele arusaadavaks teha.

Noorele inimesele meeldib, kui asjadest räägitakse nii, nagu need on, mitte ei aeta lihtsalt mingit loba, millest rääkija pahatihti ka ise just kõige paremini aru ei saa.

“Sõitke (purjus pea ja suure kiirusega – toim), kui te tahate 18-aastaselt lasta end varuosadeks lahti võtta ning anda oma neeru 70-aastasele mehele,” on otsekohene repliik, mis paneb noore inimese ehk rohkem mõtlema kui õpetaja näpuviibutamine ja moraalilugemine.

Nool ei ole poliitikuna just kogenud ja ennast ka mitte väga põhjalikult tõestanud. Kuid olümpiavõitja aunimetus on märk sellest, et mees teab, mida mees teeb.

Valikute tegemist saab õpetada vaid see inimene, kes on pidanud neid tegema ja teinud neid õigesti. Pole mõtet vedada lastele rääkima poliitikuid, kes pole elus mitte millegagi hakkama saanud ning lasevad liugu vaid selle najal, et nad meeldivad parteijuhile.

Seetõttu tõstetakse neid valimisnimekirjas ka kõrgele kohale. Ning napi paarisaja saadud häälega istutakse siis Toompeal ja tehakse tarka nägu.

Print Friendly, PDF & Email