Veiko Õunpuu sai keskkonna-teenistuselt loa Kaugatomal filmimiseks

Saaremaa keskkonnateenistus kooskõlastas režissöör Veiko Õunpuu uue mängufilmi “Püha Tõnu kiusamine” tootjafirma taotluse filmivõteteks Kaugatoma pangal.

Filmitootja Homeless Bob Production pöördus keskkonnateenistuse poole kooskõlastuse saamiseks, sest 19. oktoobrile kavandatud filmivõtted Kaugatoma külas toimuvad osaliselt alal, mis jäävad Natura 2000 Lõu lahe linnu- ja Kaugatoma-Lõu loodusala koosseisu.

Võtete käigus filmitakse ühte stseeni, kus kaks näitlejat liiguvad pangalt alla mere suunas. Kaamera sujuvaks liikumiseks kasutatakse tellingutele paigutatud kergeid alumiiniumist relsse, mille paigaldamisega võib maapinnale tekkida rohkelt jalajälgi.

Saaremaa keskkonnateenistus kooskõlastas filmitootja taotluse, leides, et tallamine on lühiajaline ning eeldatavalt suhteliselt väikese intensiivsusega. Samas juhtis keskkonnateenistus tähelepanu asjaolule, et filmivõtted toimuvad eramaal, mistõttu tuleb võtete läbiviimine kooskõlastada ka maaomanikega.

“Püha Tõnu kiusamine” on mängufilmi “Sügisball” autori Veiko Õunpuu uus täispikk linateos, mille võtted algasid selle aasta augustis ja mis jõuab Eestis ekraanile 2009. aasta septembris. Filmi avavõtted tehti tänavu aprillis Lääne-Saaremaal.

Film kõneleb nooremasse keskikka jõudnud jõukamast mehest Tõnust, kes hakkab tegelema moraaliküsimustega, kuid kaotab oma närvid ja materiaalse heaolu. Peaosalist kehastab Taavi Eelmaa.

Print Friendly, PDF & Email