Kuressaare gümnaasiumis liikusid narkokoerad ja piirivalve (1)

Kuressaare gümnaasiumis liikusid narkokoerad ja piirivalve

NARKOKOER: Buzzard sai oma ülesandega hästi hakkama.

Kolmapäeval kella kahest alates liikusid Kuressaare gümnaasiumis ringi piirivalvurid ja narkokoerad.

Tegemist oli viiendatele klassidele mõeldud uimastiennetusüritusega, millesse olid kaasatud politsei, piirivalve ja narkokoerad.

“Priit Sepp, kes hakkab novembris lõpetama politseikooli, sooritas oma viimase praktika just Kuressaare gümnaasiumis selle projekti näol,” ütles Oma Saarele idee algataja, Kuressaare gümnaasiumi 5b klassi juhataja Kristel Salumaa, lisades, et üritus oli mõeldud viiendikele, kuid äratas huvi ka vanemates klassides.

Salumaal oli hea meel, et õpilased osalesid ettevõtmises meelsasti. “Kuigi tegu oli pärast tunde toimuva üritusega, olid klassid üllatuslikult täies koosseisus kohal,” rõõmustas ta.

Salumaa lisas, et eriti meeldisid lastele koerad, kes osalesid narkokatses, ja prillid (need tekitasid sellise tunde, nagu oleks inimene purjus), millega osa õpilasi sai lähemalt tutvust teha ja järele proovida.

Õpilastele näidati ka veidi ehmatavat videot narkomaanist, millele järgnes video analüüs. Pärast video vaatamist muutusid paljud lapsed õpetaja sõnul üsna tõsiseks.

Idee selline üritus korraldada tekkis Salumaal juba eelmise kooliaasta lõpus, kui tema klass sai “Suitsuprii klassi” preemia.

“Tuli mõte kutsuda kedagi politseist rääkima lastele uimastitest ja seadustest,” ütles Salumaa. “Priit Sepa projekt sobis kokku minu sooviga lastele mainitud teemat tutvustada ning me kaasasime ka paralleelklassi.”

Print Friendly, PDF & Email