Vastukaja: Veel kord piletihindadest Tallinn–Kuressaare liinil

Estonian Air teenindab Tallinn–Kuressaare liini 33-kohalise SAAB 340 lennukiga. Nädalas toimub 8 edasi-tagasi lendu, neist 7 riikliku dotatsiooniga ning 1 lend (pühapäeviti) kommertsalustel, ilma riikliku dotatsioonita.

Lennupiletite hinnad riigi doteeritud lendudel marsruudil Tallinn– Kuressaare jäävad vahemikku 484–661 krooni ning marsruudil Kuressaare–Tallinn 460–637 krooni (hinnad sisaldavad lennujaamamakse, Estonian Airi teenustasu ja käibemaksu).

Estonian Airi ja Saare maavalitsuse vahel on kokkulepe, et igale riigi doteeritud lennule müüakse madalaima hinnaga vähemalt 15 istekohta (s.o vastavalt 484 kr ja 460 kr). Ülejäänud istekohtade piletihinnad jäävad madalaimatest hindadest kõrgemale, kuid ei ületa eelpool nimetatud hinnavahemikku.

Väikese nõudluse puhul (kui konkreetsele lennule on piisavalt istekohti) ei pruugi piletihinnad madalaimast hinnast kõrgemale tõustagi. Reisijatele on soodsam osta ühe suuna pileti asemel edasi-tagasi pilet.

Pühapäevastele kommertsalustel toimuvatele lendudele, mis on peaasjalikult mõeldud puhkajatele, toimub ka piletimüük kommertsalustel. Siin on suurem tõenäosus osta madalaima hinnaga pileteid siis, kui lennupiletite broneeringud tehakse varakult ette.

Ilona Eskelinen
PR direktor

Print Friendly, PDF & Email