Uus linnaarhitekt on staadioni kolimise vastu (6)

Septembrist tööle asunud Kuressaare linnaarhitekt Hannes Koppel ütles Oma Saarele välja oma selge seisukoha, et staadion kuulub sellesse paika, kus ta praegu asub.

Seni on Kuressaare linnavalitsus olnud pigem seisukohal, et maakonna uue esindusstaadioni võiks rajada Kuressaare gümnaasiumi juurde.
Esindusstaadioni ehitamine on tõsisemalt kõneaineks olnud juba pea poolteist aastat.

Seni on jõutud nii kaugele, et on algatatud Kuressaare gümnaasiumi juures asuva ala detailplaneering, mis näeb sinna ette staadioni, ning Kingisseppade suguvõsa käest on linn vahetustehinguga omandanud ka vajamineva maa.

Otsustavad piirangud ja emotsioonid

Varemalt on uue staadioni pooldajate argumendid olnud vana staadioni renoveerimise kallidus ning sealse maa müügi kaudu uue staadioni rajamiseks vajaliku omafinantseeringu hankimine. Linnaarhitekt Koppel lükkas aga mõlemad argumendid ümber, tuues hoopis esile otsustamisel suurt rolli mängiva emotsionaalse poole.

“Kuna tänaseks ei ole staadioni kahel võimalikul asukohal majanduslikult suurt vahet, saavad otsustamisel määravaks just linnaehituslikud piirangud ja asja emotsio-naalne pool,” märkis värskelt ametisse astunud linnaarhitekt. “Väike-Roomassaare poolsaar ei võimalda suuremahulist arendamist ja seal on staadioni asukoht olnud läbi ajaloo.”

Koppeli kinnitusel tuleb poolsaar muuta atraktiivseks ja aktiivselt kasutatavaks. “Staadioni säilimine määraks selle linnaosa näo ka tulevikus,” on Koppel veendunud.

Pohlak kiidab

Linnaarhitekti seisukohta peab mõistlikuks ka Eesti jalgpalli liidu president Aivar Pohlak. EJL on avaldanud soovi, juhul kui linn ehitab staadioni uude kohta, renoveerida rahvusvahelise alaliidu toetusel praegune staadion nii, et sellest saaks Eesti koondise ametlik varustaadion.

“Meie põhieesmärk oli ja on säilitada praegune staadion tema unikaalses asukohas, mis tähendab, et me oleme olukorra sellise arenguga väga rahul,” märkis Pohlak.

Eile Kuressaare linnavalitsuses toimunud staadioni-teemalise arutelu tulemused, kus linnaarhitekt oma seisukoha avaldas, saadetakse abilinnapea Kalle Koovi kinnitusel järgmisel nädalal toimuvale linnavolikogu istungile.


Eesti jalgpalli liidu president Aivar Pohlak:

See on ju sama seisukoht, mida nii FC Kuressaare kui ka Eesti jalgpalli liit kohe alguses väljendasid, kusjuures isegi argumendid on samad.

Meie põhieesmärk oli ja on säilitada praegune staadion tema unikaalses asukohas, mis tähendab, et me oleme olukorra sellise arenguga väga rahul. Enne vahepealset hurraa-projekti vahetada staadioni asukohta tegid linn ja jalgpalli liit selgeid ühiseid plaane praeguse linnastaadioni arendamiseks ja mitte mingit probleemi ühiseks eksistentsiks ei olnud ja küllap ei teki ka nüüd.

Mul on väga hea meel, et terve mõistus jäi peale ja ma olen kindel, et Eesti jalgpalli liit on valmis abistama Kuressaare linnavalitsust staadioni rekonstrueerimisel jalgpalli vajadustest lähtuvalt.

Print Friendly, PDF & Email