Politsei: öise valve kaotamine ei vähenda turvalisust (4)

Politsei: öise valve kaotamine ei vähenda turvalisust

LÄHIM AITAB: Politsei reageerib kõigile teadetele ja kohale saadetakse patrullekipaaž, kes paikneb abivajajale kõige lähemal.

Politsei väitel ei vähenda Orissaare konstaablipunktis pideva öise valve kaotamine selle piirkonna turvalisust. Samas on osa Orissaare inimesi sootuks vastupidisel arvamusel.

Oma Saare andmetel kaotati alates septembrist Orissaare konstaablipunktis öised valved ning selle piirkonna turvalisus tagatakse liikuva patrulliga.

Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissar Aare Allik kinnitas Oma Saarele, et politseitöös toimub küll ümberkorraldusi, kuid kohe kindlasti ei jää piirkond ilma politseipatrullita.

“Täielik jama,” kommenteeris konstaablipunktis öiste valvete kaotamist üks Orissaare ettevõtja. Ta tõi näite, et kui Orissaares toimub öösel mingi kaklus ja patrull selle peale linnast välja sõidab, võib ju linn jääda politseivalveta.

“Magav joodik, purjus ja märatsev pereisa,” loetles murelik kodanik olukordi, kus oleks lähedalt startivat patrulli siiski hädasti vaja. “See ju ei ole normaalne, et patrull siis kusagilt kaugelt sõitma hakkab,” nentis ta, samas lisades, et politsei annab endast kindlasti parima ja kujunenud olukorras on pigem süüdi riiklik kokkuhoiupoliitika. “Politsei pealt ei tohiks kokku hoida,” oli kodaniku kindel arvamus.

Politsei kinnitab, et turvalisus on tagatud

“Kinnitan, et politseiline teenus on Saaremaal tagatud ööpäevaringselt ja seitse päeva nädalas,” teatas Oma Saarele ka Lääne politseiprefektuuri kommunikatsioonibüroo vanemkomissar Kaja Kukk, selgitades, et praeguseks kujunenud majandussituatsioonis on ilmselt igaühele mõistetav, et ei ole mõtet hoida politseiametnikku kusagil telefonivalves. “Me ei oota tööd, vaid oleme pidevas tegevuses, liikvel,” märkis Kukk.

Tema sõnul on politsei töö korraldatud nii, et politseipatrullid paiknevad vastavalt analüüsile eelkõige neis piirkondades, kus kipub rohkem juhtuma: olgu siis senisele statistikale tuginedes tegemist kas probleemsemate piirkondadega liikluses või õigusrikkumistega avaliku korra rikkumiste mõistes.

Kaja Kuke kinnitusel reageerib politsei kõikidele laekunud teadetele ja seda eelkõige lähima patrulli põhimõttel – kohale saadetakse patrullekipaaž, kes paikneb abivajajale kõige lähemal.

“Ilmselt ei vaja pikka põhjendust see, et vaiksesse maakohta, kus pahategusid pannakse toime haruharva, ei ole mõtet n-ö igaks juhuks kedagi ootele panna,” rääkis Kukk. “Püüame oma ressursse (inimesi, tehnikat, aega jms) kasutada võimalikult otstarbekalt.”

Politsei kinnitab, et patrullide tööaeg ja vahetused on planeeritud selliselt, et kaetud oleksid eelkõige kõige kriitilisemad kohad ja ajalõigud, olgu siis tegemist päevase aja või öiste tundidega.

“Ei ole probleeme,” kommenteeris olukorda Orissaare vallavanem Raimu Aardam, kelle sõnul hakkavad inimesed juba harjuma ning teavad, kuidas vajadusel politseiga kontakteeruda. “Kui keegi peakski veel mures olema, siis anname talle vallast vajalikud telefoninumbrid,” lubas Aardam, lisades, et politseiga saab Orissaares kontakteeruda ööpäevringselt.

Murelik ei olnud ka Muhu vallavanem Tiit Peedu, kelle sõnul ei ole kuulda olnud, et Muhus inimestel selles suhtes probleeme oleks. “Enamik Orissaare konstaablipunktis tööl olnud politseinikke on ju Muhust,” ütles Peedu, lisades, et kui nad ka parasjagu tööl ei ole, siis politseinikud on nad ju ikka ja aitavad vajadusel.

Print Friendly, PDF & Email