Jahu ja makaronide soovijad ummistasid päevakeskuse (12)

Jahu ja makaronide soovijad ummistasid päevakeskuse

VIGA ARVESTUSES: Kuressaare pensionäride ühendust juhtival Helga Nurmekannul olid ka eile päevakeskuses käed tööd täis – abisoovijaid jagus ning kuna riskirühma kuuluvaid eakaid oli oodatust rohkem, tuli ka jahu- ja makaronikoguseid ühe inimese kohta vähendada.

“Oleksite hommikul kohe tulnud, siis oli siin tõeline mäsu, 200 inimest korraga,” ütles eile Kuressaare pensionäridele Punase Risti jahu- ja makaroniabi jaganud Tiiu.

Kui eile südapäeval käis toiduabi jagamine kiiresti ja kenasti, siis toimetusega rääkinud pensionär Leida sõnul oli päevakeskuses üleeile tõeline hullumaja, viimased tulijad jäid koguni ilma, kuna laost ei jõutud nii palju jahu ja makarone kohale tuua.

Abijagamise päevade lõikes muutusid ka toiduabi kogused. Kui lehekuulutus kutsus eakaid saama 10 kilo jahu ja 5 kilo makarone, siis eilsest läksid jagatavad kogused poole pisemaks.

“Mina siia küll seisma ei jää,” teatas päevakeskuse uksel Maimu, lisades, et tuleb siis, kui jahu-makarone mõlemat juba paki saab, et siis hea kerge käe otsas koju viia.

Teine eakas daam Mari, kes parajasti kotti jalgratta peale tõstis, märkis, et tema küll kaua ootama ei pidanud.
“Vähem kui pool tundi,” arvestas ta rõõmsalt ning oli tänulik, et selline aktsioon üldse korraldati.

Kuressaare pensionäride ühenduse esimees Helga Nurmekann, kes ka eile usinalt spageti- ja jahupakke inimestele kottidesse aitas panna, märkis, et muidu läheb jagamine kenasti ja kiiresti. Kuid arvestuses tehti väike viga ning keegi ei osanud täpseid koguseid ja abitahtjaid kokku arvestada.

Kuressaare abilinnapeast Saaremaa Punase Risti seltsi juhatuse esimees Juhan Nemvalts ütles, et Euroopa toiduabina Punase Risti jagada olev toiduabi on mõeldud riskirühmadele ning Kuressaares anti jahu ja makaronide jagamine paljulapseliste perede ja pensionäride ühenduste kätte.

“Eks me arvasime, et tulevad ikka need, kel puudus käes,” märkis Nemvalts, kelle sõnul sai just seetõttu alates eilsest koguseid vähendatud, kuna puudust kannatajaid oli kohal nii palju.

Punase Risti kaudu tuli Saare maakonda augustis 23 295 kg makaroni- ja 23 700 kg jahusaadetisi (lehes toodud tuhat korda suuremad kogused on ekslikud – admin).

Loe ka juhtkirja

Print Friendly, PDF & Email