Vastukaja: Üllatusi täis Saare Golf (7)

4. oktoobril võõrustas Saaremaa golfiväljak esmakordselt traditsioonilist 3-klubi sõpruskohtumist. Mängima oli tulnud rohkem kui 80 golfarit üle Eesti.

Olles olnud golfiga seotud paar aastat ja tundes pisut selle äri ja kultuuri erinevaid tahke, pean tunnistama, et olin enne väljaku külastust pisut skeptiline: küllap on see üks hukule määratud projekt väikesel olematu golfarite arvuga saarel.

Üllatuseks oli kogu võistluseelne suhtlus ja ettevalmistus ülimalt sõbralik ja professionaalne. Viibisime kohapeal kolm päeva, suhtlesime ja pidasime meeldivaid arutelusid väljaku juhtide ja töötajatega.

Sellist ühist positiivset tulemuslikku meeskonnatööd ei ole tükk aega Eestis ega ka mujal väljakutel (olen külastanud ligi 30 väljakut üle maailma) nautida saanud. Üksmeelne tulevikule, kliendisõbralikkusele ja heaolule mõtlev koostöötiim on imetlusväärne. Turniiril osalejad olid väljakust vaimustuses: õhtusöögilauas võis kuulda vaid kiidusõnu ja plaane järgmisel aastal saarele ikka nädalaks tulla jne.

Golfiäri on väga tundlik: kui omaniku-juhi pidev tähelepanu ja panus kaob kas või hetkeks – väljendub see siis kas üleajavates prügikastides, stardi-list’i puudumises, kütmata saunas, kehvas veinikaardis –, on nõudliku klientuuri pahameel kohe kiire tulema.

Saaremaal kõik sujus, kuigi oli tegemist esimese suurema üritusega.
Eestis on elavaid näiteid golfiväljakutest, kus kõik on olemas, nii ilus klubihoone kui ka väljak, kuid klient ei ole rahul ning arengut ei toimu, ja kui näiteks Eesti vanim väljak on eksisteerinud 15 aastat, on alles paari viimase aastaga suudetud tänu heale tegevjuhtkonnale saavutada kasumlik täismajaga golfikeskus.

Esmaspäeval tuli üllatusena Saare Golfi AS-i juhatuse liikme Aivar Aru tagandamise teade – põhjendatud usalduse puudumise, töötasu kõrge määra, tänapäevaste juhtimisoskuste puudumisega.

Hämmastav! Seni on linnavalitsus avaldanud väljaku osas vaid kiidusõnu. Väljaku juht on suutnud tänases majandusseisus püsida planeeritud tegevuskavas ja eelarves, mis on tubli saavutus.

Tippjuhi palk, kes on hingega ja tulemuslikult 24/7 oma töö juures, ei saa olla hetkeline kokkuhoiuprojekt ükskõik missuguses majandussituatsioonis, aastatega kogutud kogemusi ja tutvusi ei saa ümber hinnata mõne tuhande krooniga.

Golfiäris võib kuu aega ilma hea juhikäeta tähendada kaost paariks aastaks. Milleks lõhkuda värskelt valmis saanud ja toimivat ettevõtet, millega on rahul nii kohalikud golfarid, külalised, saare noored kui ka kogu personal, sealhulgas väljakutöölised, müügijuht, restoranitöötajad, väljaku arhitekt?

Eesti golfile oleks ühe edukalt toimimist alustanud väljaku tegevjuhi ilmselgelt argumenteerimata ametist tagandamine suur kaotus.
Loodan, et Aivar Aru kandideerib avalikul konkursil siiski Saaremaa Golfi tegevjuhi kohale ja saavutab edu ning saab jätkata planeeritud tegevuskursil.
Edu Saare Golfile!

Imbi Paloots
Otepää golfiklubi sekretär

Print Friendly, PDF & Email