Ühisoperatsiooni käigus kontrolliti 1200 inimest

Neljapäeval ja reedel toimus Kuivastu sadamas piirivalve, tolli- ja keskkonnainspektsiooni ametnike ühisoperatsioon “Oktoober”, mille käigus kontrolliti kokku 1201 isikut ja 378 mootorsõidukit.

41. Saaremaa ralli eelsetel päevadel Kuivastu sadamas korraldatud Virtsu–Kuivastu parvlaevalt tulevate isikute ja sõidukite kontrolli tulemusena avastasid piirivalvurid ühe riigipiiriseaduse rikkumise ja viis liiklusseaduse rikkumist.

Lääne piirivalvepiirkonna avalike suhete spetsialist Janne Mets andis teada, et kahel juhul oli tegemist sõidukijuhi juhtimisõigust tõendava dokumendi puudumisega ning kahel sõidukil oli läbimata korraline tehniline ülevaatus. “Ühel juhul oli tegemist sõidukijuhiga, kellel puudus volitus vastava sõiduki juhtimiseks,” lisas ta.

Riigipiiriseadust rikkus üks Läti Vabariigi kodanik, kellel puudus vajalik reisidokument.

Ühisoperatsioonil osalenud piirivalvetoimkond määras seaduseeirajatele karistusi suurusjärgus 5 kuni 13 trahviühikut (üks trahviühik on 60 krooni).

“Maksu- ja tolliameti menetluses on hetkel kolm juhtumit, mis avastati eelmisel nädalal toimunud ühisoperatsioonil Kuivastus,” ütles maksu- ja tolliameti meediasuhete peaspetsialist Priit Rum, täpsustades, et kõigi juhtumite puhul oli tegemist erimärgistatud diislikütuse väärkasutuse avastamisega sõidukites. 

“Kontrolli käigus avastati ka kahel korral ainet, mille puhul tekkis narkootilise aine kahtlus, need juhtumid on menetlemiseks üle antud politseile,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email