Risko sai trennimasina kätte (2)

Risko sai trennimasina kätte

TÄNUSÕNAD: Risko koos vanematega tänab südamest kõiki, kes on neid nii rahaliselt kui ka hea sõnaga toetanud.

22. detsembril 2007 ilmus Oma Saares “Risko lugu”, milles pöörduti heade inimeste poole palvega toetada raskes autoõnnetuses jala kaotanud Risko Tiitmat trenažööri ostul.

Veebruari alguseks oli kogutud 38 950 krooni, mis Risko perele seejärel pidulikult üle anti. Pärast pikka ja täpsust nõudvat asjaajamist ning mõningaid arusaamatusi jõudis Šveitsist tellitud trennimasin septembri keskpaiku Orissaarde.

Risko, kes hetkel õpib Astangu kutserehabilitatsiooni keskuse aastasel kohanemiskursusel, istus trenažööri katsetama möödunud nädalavahetusel kodus käies.

Šveitsi firmas Combo AG Medizintechnik patenteeritud trenažöör Giger MD Combofit on mõeldud kesknärvisüsteemi vigastustest ja koordinatsioonihäiretest taastumise toetamiseks ning koosneb omavahel ühendatud käsi- ja jalgpedaalidest, mis töötavad sünkroonselt, kuid erineva kiirusega.

Liigutused on kordavad ja kooskõlas, arendades korraga erinevaid lihasgruppe, samuti ajutööd ehk koordinatsiooni ning motoorikat.
Väntamise raskusaste on lihtsalt reguleeritav ning kuvarilt saab näha sooritatud pöörete arvu. Loomulikult parandab seade üldfüüsilist vormi.

Varustusse kuulub veel täispuhutav istumispall, mille asemel Risko eelistab praegu kasutada ratastooli, kuna saadud ajutraumast tingitult ei ole noormehe tasakaal väga kiita.

Annetatud raha eest saab Risko endale ka uued prillid. Kahjuks välistavad vigastatud silmanärvid nägemist korrigeeriva lõikuse. Trenažööri võtab ta aga oma koolikoju kaasa.

Riskoga juhtus raske avarii 2005. aasta jõululaupäeval, kui unise peaga rooli istunud noormehe juhitud auto Kuressaare–Kuivastu maanteel libedaga teelt välja vastu puud sõitis. Õnnetuses üliraskeid vigastusi saanud Riskol amputeeriti parem jalg.

Print Friendly, PDF & Email