OÜ Saare Kinnisvara soovib linnale maad müüa

OÜ Saare Kinnisvara pakub Kuressaare linnale 2,5 miljoni krooni eest bussijaama ja Tallinna tänava vahelist ala, lisaks pakub firma linnale tasuta Talli tänavat.

OÜ Saare Kinnisvara liige Toomas Tarus tegi linnavalitsusele pakkumise soetada 2,45 miljoni krooniga Tallinna tn 28 ja Tallinna 30A kinnistud, mille baasil saaks leevendada linna parkimisprobleeme ja parandada liikluskorraldust.

2003. aastal käis Saare Kinnisvara nimetatud alaga seoses välja plaani rajada koostöös linnavalitsuse, Selveri ja Hansapangaga sinna suur kaubanduskeskuse ja pangahoone.

Plaanist ei saanud asja ning aastaid oli ala kasutusel parkimiskohana kõigile soovijatele. Tänaseks on ala katend amortiseerunud ja ala ise vajaks planeerimist ja väljaehitamist.

Tasuta pakub Saare Kinnisvara linnale EPT hoovialal asuvat Talli tänavat.
“Peame õigeks, et sellel tänaval saavad kõik soovijad liigelda samadel alustel kui ülejäänud linnatänavatel. Lisaks annab Talli tänav võimaluse läbimurdeks Kadaka tänavale ja ka Kalevi tänavale, mille tulemusel on võimalik vähendada ja hajutada liikluskoormust Tallinna ja Smuuli tänaval. Nimetatud võimaluse elluviimine võiks olla kohaliku omavalitsuse pädevuses,” teatas Tarus.

Veel 2007. aastal kavandas OÜ Saare Kinnisvara Saare EPT territooriumile suuremahulist kaubandus- ja teeninduskompleksi, mis nägi ette ka Talli tänava väljaehitamist.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koovi sõnul pole linnavalitsus Saare Kinnisvara pakkumist veel arutanud.

Print Friendly, PDF & Email